ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Tükenmez Kalem İzi Nasıl Silinir?

Tükenmez Kalem İzi Nasıl Silinir?

Bazı lekeler, bulunduğu yüzeye de bağlı olarak çok inatçı çıkabiliyorlar. Etraftan duyduğunuz veya kendi bildiğiniz tüm temizlik yöntemlerini denemenize rağmen, ilk günkü gibi bulunduğu yüzeyde kalabiliyorlar. İşte bu lekelerin en inatçılarından bir tanesi tükenmez kalem izi.

Çocuğunuzun koltuklarınıza bulaştırdığı veya sizin dalgınlıkla pantolonunuzu çizdiğiniz tükenmez kalem izi nasıl silinir? En inatçı lekelerden biri olamasına rağmen her ne kadar zor görünse de makalemizi okuduktan sonra gözünüze çok daha kolay gelecektir. Çünkü her leke gibi, tükenmez kalem lekesinin de basit ama çoğu insan tarafından bilinmeyen yöntemleri vardır.

Eğer tükenmez kalem izi; gömlek, pantolon gibi kumaş yapıya sahip bir eşyanız da ise leke henüz kurumadan müdahale etmek en iyisi olacaktır. Ağartıcı içermeyen bir çamaşır suyunu su ile karıştırdıktan sonra bir bez yardımı ile lekenin bulunduğu yere değdiriyoruz. Fakat burada en önemli husus, kullandığınız bez ile lekeye sadece tampon yapmak

Tükenmez Kalem İzini Ovalayarak Silmek Geçirir mi?

Ovalarsanız eğer leke daha geniş bir alana yayılacak ve lekeden kurtulmak çok zor bir hal alacaktır. Ardından eşyanızı normal bir şekilde çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Giysiniz kuruduktan sonra lekeden eser kalmadığını göreceksiniz.

Eğer lekeleriniz koltuklarınızda ise, eczanelerden rahatlıkla temin edebileceğiniz saf alkol ile kolaylıkla izlerden kurtulabilirsiniz. Fakat dikkat edilmesi gereken konu, saf alkolü eğer çocuğunuz varsa ulaşamayacağı bir yere koymak olmalıdır.

Tükenmez kalem izi olan yere saç spreyi sıkmak uygulanabilir bir yöntemdir. Sıktıktan sonra kuru bir bez ile lekeyi çıkarmak ise bir hayli kolaydır. Eğer leke duvarlarınızda ise, kolonyalı bir mendille lekeli yere müdahale ederek rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Veya nemli bir beze bir karbonat dökerek duvarları silebilirsiniz. Lekeden kolaylıkla kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Bir eldiven yardımı ile bir pamuğa saf alkol veya amonyak döküp, tükenmez kalem izinin olduğu yeri hafifçe ovalayarak lekeden kurtulabilirsiniz. Eğer bu işleri yapacak vaktiniz yoksa veya birçok şeyi denemenize rağmen hala tükenmez kalem izinden kurtulamıyorsanız, Ankara temizlik şirketlerini aramalısınız. Temizlik şirketleri halılarınız, koltuklarınız veya duvarlarınızda ki tüm lekeler ile beraber, tükenmez kalem izlerini de kolayca yok edebilecektir.

Her türlü ofis ve ev temizliği için hizmet veren şirketler; kirliliğinden şikâyet ettiğiniz duvarlarınızı veya herhangi bir yüzeyinizi ilk günkü haline getirebilecektir.


Ankara Temizlik: Tükenmez Kalem İzi Nasıl Silinir?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği