ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Su Baskını Sonrası Temizlik

Su Baskını Sonrası Temizlik

Kimi zaman doğal afetler, kimi zaman açık unutulan musluklar, kimi zamansa istenmeyen hasarlar sebebiyle evinizi ve işyerinizi su basabilir. Eğer bu bir sel sonucu oluştuysa, suyun hızlı sürüklenme etkisiyle evinizde kir, tortu birikmesi görülebilir. Bu durum oldukça kötü bir kokuya sebep olurken aynı zamanda bakteri ve küf oluşumunu da tetikler. Bu gibi durumlarda yapabileceğiniz şeyler kısıtlıdır.

Eğer evinizde veya iş yerinizde hasar varsa ve meskenin sigortası mevcutsa sigorta şirketini aramak en mantıklı seçim olacaktır. Peki yoksa? Bakalım neler yapabiliyoruz.

Su Baskını Sonrası Kolay Temizlik Nasıl Yapılır?

1-Yoğun bir sel baskını sebebiyle oluşan hasarlarda evinize girmeden önce yıkıntıya sebebiyet verebilecek herhangi bir hasarın olup olmadığı kontrol edilmelidir.

2-Eve girdiğinizde şalterleri kapatmak olası elektrik kazalarını önleyecektir. Önlem amaçlı kapattığınız şalterleri, suyun tamamen bittiğinden emin olana kadar açmamanız tavsiye edilir.

3-Böyle büyük su baskını durumlarında profesyonel destek almak işinizi kolaylaştıracaktır. Ancak bunun yerine su çekme makinesi gibi işe yarayacak aletler de kullanılabilir.

4-Evdeki suyun çekilmesi ve temizlenmesi sonunda etrafta kalıntı ve tortular varsa bunlar temizlenmelidir.

5-Ardından çamaşır suyu, kireç çözücü gibi güçlü temizleyicilerle ev dezenfekte edilmelidir, sağlık açısından atlanmaması gereken bir durumdur.

6-Sel baskını gibi durumlarda, suyun sağlıklı olduğu söylenene kadar yeme içme suyunuzu kaynatarak tüketmelisiniz.

7-Ev içerisindeki su, musluk gibi bir kaynak sebebiyle oluştuysa ve hasar azsa bir an önce evi kurulama aşamasına geçmeniz gerekir. Böylece parke gibi yer zeminlerinin kabarması ve hasar görmesini önleyecektir.

8-Bu durumda evdeki halı, kilim gibi yerde bulunan eşyaları kaldırmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

9-Evin içindeki su; bez, sünger gibi emici özellikteki ürünlerle alındıktan sonra, iyi bir kurulama yapmanız gerekecektir.

10-Kurulama işleminin ardından bakteri ve küf oluşumunu önlemek için sirkeli suyla ev dezenfekte edilebilir.

11-Su birikmesini sağlayacak herhangi bir alan varsa kontrol edilmeli, sonradan oluşabilecek etkilere karşı önlemlerinizi almalısınız.


Ankara Temizlik: Su Baskını Sonrası Temizlik


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği