ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Stor Perdeler Nasıl Silinmelidir?

Stor Perdeler Nasıl Silinmelidir?

Eskiden perde yıkamak da perdeleri asmak da çok zor işler arasında yer alırdı. Özellikle eski zamanlarda bir de bu perdelerin ütülenme durumu vardı. Ütüsüz perde kullanmayı kimse istemezdi. Daha sonrasında o ütülenen perdenin bir de hiçbir tokasını eksik tutulmadan kornişlere asılması gerekiyordu.

Özellikle evin erkek çocukları eski zamanlarda çok büyük zorlukla ile bu perdeler yüzünden karşılaşabiliyorlardı. Ancak artık evlere stor perde sistemi girdi. Ancak tabi ki stor perdelerin de temizliği var ve stor perdeler nasıl silinmeli diye haliyle merak edilebiliyor.

Stor Perdeleri Temizleme İşleminde Hangi Yöntemler Kullanılmalıdır?

Stor perdelerin temizlenmesinde dikkat edilmesi gereken sadece birkaç nokta bulunuyor. Onun haricinde eski perde sisteminden çok daha kolay bir temizliğinin bulunduğu söylenebilir. Teras ya da balkon gibi geniş, alt kısmı düz yerlerde bu stor perde temizleme işlemleri yapılabilir.

Stor perde temizlerken kullanılacak olan temizlik malzemelerine çok büyük önem gösterilmesi gerekmektedir. Bu temizlik malzemeleri ilk olarak sudur. Suyun ılık olması çok önemli bir konudur. Bu ılık suyun içerisine Arap sabunu, bulaşık deterjanı ve şampuan konulmalıdır. Başka temizlik malzemesine ekstra olarak gerek yok. Çünkü ekstra katılacak olan malzemeler stor perdelere hasar verebilir. Zaten bu tür noktalara dikkat edilebilmesi için stor perdeler nasıl silinmeli diye araştırmanın yapılması çok doğrudur.

Stor perde temizliğinde öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şey bu tür ağır kimyasal deterjanların kullanılmamasıdır. İkinci olarak da yapılan karışımın stor perdeler ile temasını sağlayacak ara maddedir. Bu ara madde sürtünme etkisi yaratmayacak, stor perdede kalıcı iz bırakmayacak bir madde olmalıdır. Örneğin sünger ya da peçete gibi yumuşak maddeler.

Bir de silme sırasında yön belirleme de çok önemlidir. Özellikle perdeler silinirken kenarlardan başlanmamalıdır. Bu silme işlemleri yukarıdan aşağıya doğru yapılmalıdır. Aksi taktirde stor perdelerde ipliklenme ve buna benzer durumlar meydana çıkabilir.

Genel olarak stor perde temizliğinde aslında dikkat edilmesi gereken noktalar bu şekildedir. Bunun haricinde ekstra olarak bilinmesi gereken bir strateji bulunmuyor. Bu şekilde yapılırsa, daha uzun süreli ve daha temiz bir şekilde stor perdeler kullanılabilir.


Ankara Temizlik: Stor Perdeler Nasıl Silinmelidir?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği