ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Sezonluk Otel Temizliği

Sezonluk Otel Temizliği

Ülkemizde var olan oteller genel itibariyle daimi ve sezonluk olarak varlık göstermektedir. Daimi oteller genel itibariyle büyük şehirlerde konuşlanarak varlıklarını devam ettirirler. Sahil kesimlerine dayalı bir şekilde hizmet veren ve yaz aylarında sezonlarını açarak müşterilerini ağırlayan otellerimiz de mevcut.

Ciddi bir seçenek olması oteller adına rekabet duygusu içerisinde birçok konuda öncülük ederek müşterileri kendi bünyesine almak adına çalışmalar sürdürmektedir.

Müşterilerin memnuniyet kriterlerinin başında yer alan temizlik ve hijyen kıstası ise en önemli unsurdur. Bu nedenle sezon başlamadan kısa bir süre öncesinde hummalı bir çalışma ile otel bünyesinde ve çevresinde temizlik işleri gerçekleştirmek durumundadır.

Sezon açılımı ile beraber müşterilerini tertemiz bir otel ve çevresi ile ağırlayarak referans oluşturmak önemli bir noktadır. Sabit müşteri anlayışına da sahip olmak için bu işlemler ciddiyetle ve profesyonellik içerisinde gerçekleşmek zorundadır.

Havuz ve çevresinden, kat ve oda temizlikleri, restoran ve mutfak bölümünden, otel çevresine kadar tüm detaylar düşünülüp planlanmalıdır. Hiçbir yer atlanmadan otel temizliği titizlikle gerçekleşmelidir.

İşte bu hususta temizlik sektöründe yer alan firmalar çoğunlukta olsa da otel temizliği adına uzmanlaşmış firma ile görüşme sağlanmalıdır. Referansları ile desteklenecek bir firma bulmak ve otelin var olan sezonluk temizliğini gerçekleştirmek ciddi bir araştırma ile gerçekleşebilir.

Detaylı Otel Temizliği

Otel temizliği, sadece kat ve housekeeping işlemleri ile gerçekleşecek oda temizliklerinden ibaret bir alan değildir.

Detaylı sezon açılışından önce gerçekleşecek temizlikler, oda içerisinde bulunan perdeden halısına kadar bütün oda iç malzemelerinin temizliklerinin yapılmasıdır. Ayrıca kat ve kat içinde bulunan tablolara kadar temizlik işlemleri, restoran bölümünden havuz ve çevresine kadar tertemiz olması gereklidir.

Bu işlem de amatör bir şekilde yapılması halinde tekrarında aynı oteli asla tercih etmeyecek müşteri potansiyeli oluşturmaktan öteye gitmez. Otellerin iyi bir referansa sahip olmaları için müşterilerini her anlamda memnun etmesi şarttır. Bu nedenle sezon içerisindeki temizlik anlayışına son derece önem verilmesi gerekir. Bu önemin misliyle gerçekleştirilmesi gereken bir anlayışa sahip olan temizlik firmaları ile anlaşma sağlamak son derece önemlidir.


Ankara Temizlik: Sezonluk Otel Temizliği


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği