ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Sepetli Vinç Nedir?

Sepetli Vinç Nedir?

Sepetli vinç, diğer adıyla mobil vinçlerdir. Sabit olmamakla beraber ağırlıklarına ve uzunluklarına göre taşıyıcı aracın da kamyonet ya da kamyon olma özelliğine göre değişkenlik gösterirler. Hidrolik sistem ile bom adı verilerek insan ve yük taşımacılığı sağlayan ağır iş makineleridir.

Alanında mesleki yeterlilik belgesine sahip olarak operatörlük belgesine sahip kişiler tarafından çalıştırılması ve yürütülmesi mecburidir. Sepetli vinç araçları kullanım alanları bakımından oldukça geniş bir sahaya hitap etmektedir.

Doğal yollar neticesinde ulaşılması mümkün olmayan yerlere insan ve yük taşımacılığı neticesinde lojistik ve nakliye alanlarında ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Genel itibariyle itfaiye ve enerji şirketleri tarafından kullanımları ile göz önünde bulunmaktadır. Bu iş makineleri, temizlik işleri de dahil olmak üzere birçok alanda da faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Özellikle çok katlı binaların dış cephelerinin temizliklerinde kullanımları söz konusudur. İş güvenliği kriterlerine önem veren firmalar tarafından da tercih söz konusudur. İnşaat sektöründe de alışıla gelmiş iskelelerin yerine sepetli vinç kiralama yöntemi ile işlerine hız kazandırmaktadır. Bu sayede sadece iş güvenliği değil aynı zamanda da işlerin daha seri ilerlemesi ile beraber firmalar adına karlılığını da arttırmaktadır.

Sepetli Vinç Ne İşe Yarar?

Sepetli vinç araçları, ulaşılması mümkün olmayan yerlerde ağırlıklı olarak kullanılır ve kendini her zaman ortaya çıkararak iş güvenliklerini yüksek tutmaktadır. İşin esasında güvenilirlik ve risk analizleri bakımından öncelerinde uygulanan ilkel yöntemlerden ziyade farkını ortaya koyan firmaların tercihleri arasında yer alır.

Özellikle inşaat sektöründe kara düzen iskele yöntemi ile işçilerin hayati tehlikelerinin vardır. Birçok büyük firmaların Ankara sepetli vinç kiralama işlemleri ile gerek işlerine hız kazandırdıkları gerekse iş güvenliğini ön planda tuttukları gözlemlenebilir.

Zemin üzerinden ucunda bulunan bom ve hidrolik sistem ile istenen yere uzatılarak yapılacak işler için ciddi bir kolaylık sağlanır. Bakımları açısından düzenli bir işlem gerçekleşmesi neticesinde iş kazalarına yönelik risk en aza inmektedir.

Nakliye, lojistik ve temizlik alanları dahilinde ağırlıklı olarak hizmet vermektedir. Sepetli platform vinç kiralama işleri de firmalara karlılık sağlayarak hizmet sektöründe önemli bir yer almıştır.


Ankara Temizlik: Sepetli Vinç Nedir?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği