ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Rutubet Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Rutubet Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Ülkemizde evlerin çoğunda rastlanan ve artık bir çözüm getirilmesi beklenilen durumlardan bir tanesi de rutubet sorunudur. Görüntü manasında hoş bir manzara sergilemeyen ve insan sağlığı için tehlikeli olan rutubet lekeleri, özellikle evlerin tavan ve duvarlarında bulunmaktadırlar.

Evlerin üst kısımlarında bulunan bu lekeler, nemin de etkisi ile gitgide etrafa yayılırlar. Rutubet lekesi ne kadar geniş bir alana yayılırsa temizleme işlemi de o kadar sıkıntılı olmaktadır. Peki evlerin çoğunda rastlanan rutubet lekeleri nasıl temizlenir?

Rutubet lekelerini temizlemeden önce rutubetin kaynağını bulmalısınız. Çünkü eğer kaynağını değil sadece görünen lekeleri temizlerseniz, bir süre sonra yine aynı lekeler ile karşılaşabilirsiniz. Rutubet lekelerinin oluşmalarında etkili olan durumlar su sızıntıları ve nemdir.

Rutubetin olduğu bölümü inceleyin ve rutubetin kaynağını bulun. Eğer sürekli yağmur alan bir bölgede yaşıyorsanız ve evinizin yalıtımı da iyi değilse, sürekli olarak rutubet lekeleri ile karşılaşabilirsiniz.

Rutubet lekelerinden kurtulmak istiyorsanız, evinizi sürekli havalandırmanızı öneririz. Evin sıcaklığından dolayı nemin etkisi ile artan rutubet lekelerini, evinizi havalandırarak engelleyebilirsiniz.

Rutubet lekelerinden kurtulmak için bir diğer yöntem ise duvar veya tabandaki rutubet lekesini kuru bir bez ile silin. Duvarı küf ve nemden yani rutubetten tamamen ayırana kadar silmeye devam edin. Daha sonra yapmanız gereken işlem ise zımpara işlemidir. Fakat duvarı zımparalarken, duvara zarar vermemeye özen gösterin.

Ardından ise bir beze çamaşır suyu dökün ve duvarı tekrar silin. Duvardaki küf lekelerini yok etmeye yardımcı olacak olan çamaşır suyu, bu durumda kullanabileceğiniz ürünlerdendir. Ardından ise temiz bir bezle silip evi havalandırmalısınız ki duvarınız kuruyabilsin.

Rutubet Lekeleri İçin Temizlik Hizmeti Veren Firmalar Hangileridir?

Rutubet lekeleri, pek çok evde sorun teşkil eden ve kaynağı bulunmadığı sürece genellikle var olan bir sorundur. Bu sorunla baş edebilmek adına profesyonel temizlik şirketlerinden hizmet alabilirsiniz. Bu temizlik şirketleri, verdikleri tüm temizlik hizmetlerinin arasında duvarlarınızı rutubetten ve rutubet lekelerinden kurtaracaklardır.

Dikkat etmeniz gereken durum, güvenilir bir temizlik firması ile anlaşmaya varmaktır. Şan Temizlik şirketi ile irtibata geçerek temizlik şirketinin en kaliteli ürünleri ve profesyonel temizlikçileri ile rutubete elveda diyebilirsiniz.


Ankara Temizlik: Rutubet Lekeleri Nasıl Temizlenir?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği