ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Pratik Vazo Temizliği Nasıl Yapılır?

Pratik Vazo Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlik işlemlerinde her ayrıntı ayrı bir vakit aldığı için bu ayrıntıların her birini daha hızlı ve pratik gerçekleştirmek, zaman konusunda size tasarruf sağlayacaktır. Örneğin, vazo temizliği gerçekleştirmek yorucu ve uzun bir iş olsa da bu konuda pratik yöntemler kullanarak, hızlı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Dekorasyona renk katan taze veya yapay çiçekler için kullanılan vazolar, dönem dönem temizlenmediğinde, içerisinde mikroorganizma biriktirebilir ve lekeli bir görüntü ortaya çıkarabilir. Hatta koku gibi durumlarla karşılaşmamak için özellikle cam ve porselen vazoların her köşesi ile birlikte temizlenmesi gerekir.

Vazolarda temizleme gerçekleştirmek için ihtiyaç duyacağınız iki temel malzeme; bir miktar ılık su ve bulaşık makinesi tablet deterjanıdır. Bu iki malzeme ile birlikte temizlik gerçekleştirmek için öncelikle vazo içine bir miktar ılık suyu ekleyin. Ardından bulaşık makinesi tabletini küçük parçalara ayırarak vazo içerisine atın.

Eğer küçük bir vazo temizlemek istiyorsanız, tabletin tamamını değil küçük bir kısmını kullanabilirsiniz. Yavaş yavaş erimeye başlayan tablet sonrasında su mavi renge dönüşür. Temizlenen vazo 15 dakika bekletilerek sonrasında durulandığında, pırıl pırıl bir sonuç elde edilir.

Dar Ağızlı Vazo Ve Kavanozlarda Temizlik Yapılması

Vazo ile kavanoz birbirine benzeyen bir yapı gösterdiği için her iki eşyada temizlik işlemi benzer şekilde yapılabilir. Özellikle dar ağızlı kavanoz ve vazolarda temizlik işlemi gerçekleştirirken, eşyanın dip noktasına ulaşmak çok zor olacaktır. Bu nedenle dip noktada birikmiş olan kir, mikroorganizma ve lekeleri temizlemek için de doğal malzemeler ile temizlik sağlanabilir.

Bu temizliği gerçekleştirebileceğiniz temel malzeme olarak sıcak su içerisine yarım dilim limon sıkılması ve sonrasında kavanoz ya da vazo içerisinde bu suyun doldurulması gerekir. Ardından bu su ile birlikte eşya bir gece bekletildiğinde, ertesi gün durulanarak temizlik sağlanabilir.

Farklı bir yöntem olarak kavanozun yarısına kadar su doldurup üzerine bir miktar pirinç ve bulaşık deterjanı eklediğinizde, hızlı bir şekilde çalkalayarak temizlik sağlayabilirsiniz. Yine soda ve sirke gibi malzemeler de diğer malzemeler gibi birleştirilerek, kavanoz içerisine doldurulduğunda çalkalama yöntemi ile kirlerin uzaklaştırılması sağlanabilir. Özellikle kavanoz ve vazolarda dip lekelerinin çözülmesi için etkili bir yöntem oluşturur.


Ankara Temizlik: Pratik Vazo Temizliği Nasıl Yapılır?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği