ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Pratik Mutfak Temizleme Rehberi

Pratik Mutfak Temizleme Rehberi

Ev hanımlarının veya çalışan bayanların en sık kullandığı ev alanları arasında yer alan mutfaklar, temizlik açısından da temizliği en zor olan bölgeler arasında yer almaktadır. Detaylı ve derin temizliğe ihtiyaç duyulan bu alanda, hijyen ve sağlıklı temizlikte oldukça önemlidir. Basamak basamak temizleyebileceğiniz mutfağınızda, beyaz eşyalar, dolaplar ve yüzey temizliği oldukça ince işçilik gerekmektedir. Yorucu ve zor bir süreç olan mutlak temizliklerini, bazı püf noktalar yardımı ile daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekilde temizleyebilirsiniz. Özellikle çalışan kadınlar, haftalık tek izin günlerini evde dinlenerek geçirmek istemektedir.

Bu tek günü temizlik ile uğraşarak heba etmek istemeyen bayanlar, önereceğimiz yöntemler ile hızlı bir şekilde mutfaklarını temizleyebilmektedir.

Mutfak temizliğinde ilk basamaklardan birisi beyaz eşyaları öncelikli olarak temizlemektedir. Bu eşyalar arasında buzdolabı ve ocak en ön sırayı tutmaktadır.

Leke ve kirlere fazlaca maruz kalan bu eşyaların temizliği sağlık açısından da oldukça önemlidir. Bu eşyaların temizliğinde sirke veya karbonatlı sudan faydalanabilirsiniz. Kuru bir bez ile temizleyebileceğiniz bu dolabınızın yanı sıra, ocaklarda meydana gelen yağ lekelerini de sirke yardımı ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Mutfak Temizliği Basamakları

Beyaz eşyalarınız ile başlayacağınız temizliklerinizde, buzdolabı temizliği için ilk olarak boşaltım yapmanız gerekmektedir. Besinlerin iyi bir şekilde muhafazası ve bakteri oluşumu önlemek amacıyla yapabileceğiniz buzdolabı temizliğinde, kuru bir bez ve sirkeli sudan faydalanabilirsiniz. Fişini çektikten sonra yapacağınız bu işlem ile hijyenik bir buzdolabına kavuşabilirsiniz. Fırın, ocak ve fırın tepsilerinizi temizlerken yine sirkeli sudan faydalanabilirsiniz. Sirkeyi, kireç de dahil olmak üzere leke ve kirlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bakteri oluşumunu engellemek için sirke ve tuz karışımından faydalanabilirsiniz.

Mutfak yüzeylerini ve temizlemek için beyaz sirkeden faydalanabilirsiniz. Lavabo temizliğinde ise bir miktar karbonattan faydalanabilir ve ovalayarak hijyenik bir temizlik yapabilirsiniz. Nemli ve kuru bez ile yapabileceğiniz tezgah temizliğinde, sirkeyi her alanda kullanabilirsiniz. Mutfak dolaplarında temizlik yapabilmek için içerisinde bulunan malzemeleri çıkarmanız gerekmektedir. Daha sonra dolaplarınıza zarar vermeyecek temizlik malzemeleri ile ovmak suretiyle temizlik yapabilirsiniz.


Ankara Temizlik: Pratik Mutfak Temizleme Rehberi


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği