ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Ofis Temizliği

Ofis Temizliği

Temizlik hayatın birçok bölümünde olduğu gibi işyerlerinde de çok önem taşıyan bir olgudur. Ofis temizliğinin periyodik olarak yapılmasının birkaç farklı nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerden ilki ofis çalışanlarının sağlığıdır.

Temiz olmayan ortamlarda kirlerden ötürü bakteri ve mikroplar üremektedir. Aynı zamanda ofisler ayakkabı ile girildiği için dışarıdan birçok bakteri, mikrop ve kirin geldiği ortamlardır. Ofis temizliğinin periyodik olarak yapılmasının bir başka nedeni ise çalışmanın daha verimli gerçekleşmesidir.

Ankara Ofis Temizliği

Ofislerde çalışanların temiz ortamlarda kirli ortamlara nazaran daha başarılı işler ortaya koydukları görülmektedir. Bu neden ile ofis sahipleri, Ankara Şan Temizlik firması gibi temizlik sektöründe bulunan firmalar tarafından ofis temizliği hizmetleri talep etmektedirler.

Ofis temizliğinin yapılması sırasında uygulanması gereken adımlar bulunmaktadır. Bu adımlardan ilki duvarların temizlenmesidir. Duvar temizliği temizlik kimyasalları ve ılık suyun karıştırılması ile oluşan karışım ile bezlerin nemlendirilmesi ile yapılmaktadır. Bezlerin yeteri kadar nemlendirilmesine dikkat edilmelidir. Aksi durumlarda suda ki kireç değerlerinin yüksek olması nedeni ile duvarlarda kireç lekeleri kalabilmektedir.

Şan Temizlik Ankara şirketi tarafından duvar temizleme işleminde ilk olarak kireç lekeleri oluşmasını önlemektir. Bu işlem ıslak bez ile silme sonrasında kuru bez ile kurulama olarak yapılmaktadır. Duvar temizliği sırasında dikkat edilmesi gereken unsur duvarlarda bulunan pano ve tabloların duvar silme işlemi için kullanılan karışım ile temizlenmemesidir. Duvar için uygun olarak temizlik solüsyonları ile hazırlanan karışım pano ve tablolara zarar verebilmektedir.

Şan Temizlik Ankara şirketi tarafından sunulan ofis temizleme işleminde uygulanması gereken diğer bir adım ise ofis camlarının temizliğidir. Ofis camları günlük kullanım nedeni ile tozlanmakta ve üzerlerinde kir tutmaktadır. Ofis camlarının temizliği cam silmek amacı ile üretilmiş temizlik kimyasalları ile ve temiz bezler kullanılarak yapılmaktadır. Cam silme işleminde dikkat edilmesi gereken nokta camların tutucu plastik kısımlarının cam silmek için özel üretilen kimyasallarla temizlenmemesidir. Bu kimyasallar tutucu kısımlarda sararma olmasına neden olabilmektedir.

Hassas Eşyaların Temizliği

Ofis temizliği işlemi sırasında uygulanması gereken diğer adım ise kapı, pano ve tablo gibi özel bölgelerinin temizliğidir. Bu işlemde ahşap boyalarının hassas olması nedeni ile seçilen temizlik kimyasallarının boyaya zarar vermemesi en önemli noktadır. Bu tarz alanlarda gözle görülür net kirler olmadığı takdirde temizliklerinin yalnızca su ile yapılması uygun olmaktadır. Net kirler olduğu durumlarda Ankara Şan Temizlik gibi şirketler tarafından özel kimyasallar kullanılmaktadır.

Ofis temizliğinde özen ile yapılması gereken bir başka işlem ise toz almadır. Çalışanların oturduğu masaların, cam önlerinde ki mermerlerin, dekor için kullanılan eşyaların ve bilgisayarlarının tozunun detaylı bir şekilde alınması çok önemlidir. Ankara Şan Temizlik firması gibi firmalar tarafından bu tarz işlemler gerekli özen gösterilerek yapılmaktadır. Masaların üst yüzeyleri, bacakları ve masanın üzerinde bulunan bilgisayar, telefon ve kalemlik gibi eşyaların tozlarının tam olarak alınması gerekmektedir. Bu işlem sonrası eşyaların düzenlenmesi çalışanların verimini arttırmak açısından önemli bir husustur. Eşyaların disiplinli bir şekilde yerleştirilmesinin, çalışanların yaptıkları işte daha disiplinli olmasını sağladığı bilinmektedir.

Ofis temizliğinde son olarak temizlenerek işlemin tamamlanacağı bölge ise zemindir. Zemin temizliği ofislerde ayakkabı ile dolaşılması nedeni ile düzenli yapılması gereken bir işlemdir. Ofis temizliğinde zemini temizlemek için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki paspas ile zemin temizliğidir. Bu işlem iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama zeminin ıslak paspas ile paspaslanmasıdır. Daha sonra kuru paspaslama işlemi yapılır. Zemin temizliğinde ikinci yöntem ise Ankara Şan Temizlik şirketi tarafından da kullanılan buharlı temizlik makineleridir.


Ankara Temizlik: Ofis Temizliği


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği