ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik

İnsan sayısın artması ile ülkemizde bina ihtiyaçları artmıştır. Yapılan binalarda önlemler alınmasına rağmen çevre kirliliği yaşanabilmektedir. Bu neden ile inşaat sonrası temizlik hizmetlerine gerek duyulmaktadır.

Ankara İnşaat Sonrası Temizlik

Şan Temizlik Ankara tarafından inşaat sonrası temizlik hizmetleri yapılmaktadır. Binalar yapım aşamasında birçok toz ve moloz çıkarmaktadır. Bu moloz ve tozların temizliğinin yapılması görüntü kirliliğini önlemek açısından büyük önem taşımaktadır. İnşaat kumları ve inşaatlarda kullanılan kiremitler konulduğu alanda kir bırakmaktadır. Bu kirlerin temizlenmesi için kimyasallar ve bol su gerekmektedir. Ankara Şan Temizlik firması tarafından bu işlemde kaliteli temizlik solüsyonları kullanılmaktadır.

İnşaat sırasında kullanılan malzemelerin çöplerinin temizlenmesi gerekmektedir. Bu temizlik hizmeti sırasında plastik çöplerin ayrıştırılarak geri dönüşüme gönderilmesi gerekmektedir. Geri dönüşüm sayesinde doğanın zarar görmesi önlenmektedir.

İnşaat sonrası temizlik aynı zamanda etrafa yayılan tahta ve moloz parçalarının toplanması işlemini de gerektirmektedir. Molozların döküleceği yerler belediyeler tarafından belirlenmiş alanlardır. Bu alanlar şehrin uzağında bölgeler olarak seçilmektedir. Bu sayede şehir içerisinde oluşacak çevre ve görüntü kirliliği engellenmektedir. Ankara Şan Temizlik şirketi moloz dökme işlemini belediyelerin izin verdiği alanlara yapmaktadır. Moloz dökme işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Geri dönüşümü yapılabilecek maddelerin molozlar arasında karıştırılmaması gerekmektedir. Aynı zamanda döküldüğü alanlarda yayılmaması amacı ile molozların sağlam çuval ve paketlere konulması gerekmektedir.

İnşaat Sonrası Temizlik Yalnızca Bina Yapımı Sonrası Yapılmamaktadır

İnşaat sonrası temizlik evlerde ki tadilatlardan sonra da yapılmaktadır. Bu işlemlerin içinde yaşanılan alanlar da gerçekleştirilmesi nedeni ile daha derinlemesine ve daha hızlı olması gerekmektedir. Ankara İnşaat Sonrası Ev Temizliği tarafından sunulan hizmette; işlemler sırasında yerleşmenin daha hızlı yapılabilmesi için temizliği daha çabuk bitirebilecek yöntemler, ekipmanlar ve uzman ekipler kullanılmaktadır.

İnşaat sonrası daire temizliğinde de ortaya inşaat artıkları ve molozlar çıkmaktadır. Tadilat sonrası bu artık ve çöplerinde belediye tarafından izin verilen bölgelere dökülmesi gerekmektedir. İnşaat sonrası temizlik işleminde molozlar temizlendikten sonra ev içerisinde genel bir temizlik yapılmalıdır. Ankara Şan Temizlik şirketi bu işlem için özel temizlik aletleri ve kimyasalları kullanmaktadır.

İnşaat sonrası ev temizliğinde; ilk olarak eşyaların üzerinde tadilat ve ev içerisinde yapılan işlemler nedeni ile oluşan tozlar ve ufak parçalar temizlenmelidir. Bu temizleme işlemi sırasında kullanılan bezler mikro fiber bezler olmalıdır. Sıcak su ile temizlik kimyasallarının karıştırılması sonucu elde edilen dezenfektan sıvılar ile bezler nemlendirilir. Sonrasında ise toz alma işlemi sırasında temizlik kapasitesi dolan mikro fiber bezler değiştirilmeli veya karışım içerisinde yıkanmalıdır. Bu işlem yapılmadığında toz alma işlemi kaliteli sonuçlar vermektedir.

Zemin Temizliği

Ankara İnşaat Sonrası Temizlik şirketi tarafından sunulan inşaat sonrası temizlik hizmetinde toz alma işleminden sonra gerçekleştirilen işlem ise zeminin temizlenmesidir. Zemin temizliği sırasında paspaslar kullanılmaktadır. Paspaslama işlemi 2 adım da gerçekleştirilmektedir. İlk olarak gerçekleştirilen işlem ıslak paspaslama işlemidir. Ilık su ile zemin temizleme kimyasalları karıştırılarak sıvı üretilir. Bu sıvı ile nemlendirilen paspasla ilk olarak odaların ayrı ayrı zemin temizleme işlemi yapılmalıdır. Bu işlemde dikkat edilmesi gereken husus zeminin kurumadan kuru paspaslama işleminin gerçekleştirilmesidir. Zeminin kuruması durumda ülkemizde çeşmelerden akan suların kireçli olması nedeni ile zeminde kireç lekeleri kalabilmektedir.

Duvar Temizliği

Zemin temizleme işleminden sonra evin duvarlarının da temizlenmesi gerekmektedir. Duvarların temizlenmesi sırasında önem taşıyan unsur temizleme için seçilecek kimyasalların duvarda bulunan boyaya zarar vermeyecek maddelerden seçilmesidir. Kaliteli kimyasallar ile temizleme işlemi yapılması durumda duvar boyalarının zarar görmediği bilinmekte ve işlemin daha kaliteli sonuçların alınmasını sağlamaktadır.


Ankara Temizlik: İnşaat Sonrası Temizlik


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği