ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Ev Temizliği

Ev Temizliği

Ev temizliği düzenli olarak yapılması gereken bir temizlik türüdür. Evler gün içerisinde zamanın çokça geçirildiği ortamlardır. Bu neden ile temizlik konusunda titiz davranılması gereken ortamlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Evlerde bulunan bireylerin sağlığı açısından önemli olan temizlik devamlı yapılmalıdır. Ev temizliğinin sürekli olarak yapılmaması aynı zamanda ani misafir gelmesi durumlarda intiba konusunda sıkıntı yaratmamaktadır. Misafirlere karşı evin temiz olmaması ülkemizde ev sahipleri tarafından önemsenen ve dikkat edilen bir konudur. Bu neden ile Ankara Şan Temizlik firması tarafından düzenli ev temizliği hizmeti sunulmaktadır.

Ankara Ev Temizliği

Ev temizliği hizmetine ihtiyaç duyulmasının nedenleri birçok çeşitle karşımıza çıkabilmektedir. Ankara Temizlik Şirketleri ile bunlardan ilk ve en çok görüleni iş yoğunluğu nedeni ile ev sakinleri tarafından ev temizliğinin yapılamamasıdır. Bu durum da ev sahiplerinin işte, okulda ve dışarıda olduğu zaman zarflarında şirketler veya gündelikçiler tarafından dairenin temizliği yapılmaktadır. Bu hizmet için temizliği yapacak kişi veya şirketlere evin anahtarının teslim edilmesi gerekmektedir. Bu neden ile hizmet için seçilen şirket ve kişilerin seçilme kriterleri arasında ilk olarak güven göz önünde bulundurulmalıdır.

Güven konusunda kendini kanıtlamış Şan Temizlik Ankara şirketi gibi temizlik firmalarının tercih edilmesi ev sahipleri tarafından mağduriyet yaşanmamasını sağlamaktadır. Ev temizleme hizmetinde oda ve bölümlerin farklı temizleme yöntemleri bulunmaktadır.

Şan Temizlik Ankara şirketi tarafından sunulan hizmette ilk olarak temizlenen bölgeler bakteri ve mikropların en çok bulunduğu tuvalet ve banyolardır. Tuvalet ve banyoların temizliğinin dikkatli bir şekilde yapılması insan sağlığı açısından çok önemli bir husustur. Fayansların temizliği bakteri arındırma açısından önemli bir işlemdir. Fayansların temizlenmesi sıcak su ve temizlik kimyasalları ile elde edilen homojen karışım ile yapılmaktadır. Homojen karışım ile nemlendiren mikro fiber bezler ile fayansların silinmesi gerekmektedir. Aynı zamanda tuvalet temizliği sırasında lavaboların temizliğinin de yapılması gerekmektedir. Yapılması gereken işlem lavabo fırçaları ve kimyasallar ile lavaboların iyice ovulmasıdır. Tuvalet temizliği sırasında klozetlerin temizliği de çok önemlidir. Klozetler çamaşır suyu ve wc temizleyiciler ile temizlenmektedir. Bu kimyasalların işlem sırasında bolca kullanılması gerekmektedir.

Temizlik sırasında yapılan bölgelerden diğeri ise odalardır. Odaların temizliği sürekli kullanıldığı için periyodik olarak yapılmalıdır. Odaların temizliği sırasında yatak ve koltukların üst yüzeylerinin vakum makineleri ile temizlenmesi gerekmektedir. Ankara Şan Temizlik firması tarafından bu işlem sırasında özel vakum makineleri kullanılmaktadır. Vakumlama işlemi insan vücudundan dökülen ölü deriler ve etrafta bulunan tozların koltukların ve yatakların üzerinden temizlenmesi için önemli bir işlemdir.

Halıların Temizliği ve Zemin Temizliği

Odalarda bulunan zemin döşemeleri ve halılar genel olarak odada en çok bakteri bulunduran bölgelerdir. Halıların temizliğinin vakum makineleri ile detaylı olarak yapılması gerekmektedir. Zemin temizliği işleminde yer döşemeleri paspas ile temizlenmektedir. Paspaslama işlemi sırasında paspasın çok ıslak olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Gereğinden fazla ıslak olan paspaslar parke ve mermerleri patlatabilmektedir.

Ankara Şan Temizlik tarafından sunulan hizmette temizlenen bir başka bölüm ise evlerin salonlarıdır. Salon temizliği sırasında masa ve sehpa gibi eşyaların üstlerinde tozlar mikro fiber bezlerle alınmalıdır. Televizyon üniteleri salonlarda en çok toz toplayan bölümlerdir. Bu tarz eşyaların temizliği sırasında kullanılan bezler belirli aralıklar ile sıkça yıkanmalıdır.

Ev temizliğinin sonlandırılması için temizlenmesi gereken son bölüm evin mutfağıdır. Ankara Şan Temizlik şirketi tarafından mutfak temizliği sırasında buharlı temizlik makineleri kullanılmaktadır. Buharlı temizlik makineleri sayesinde derinlemesine bir temizleme işlemi sağlanabilmekte ve temizliğin kalitesi arttırılabilmektedir. Mutfak evde yemek yenen bölüm olduğu için mikrop ve bakterilerden arındırılmalıdır.


Ankara Temizlik: Ev Temizliği


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği