ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Dış Cephe ve Cam Temizliği

Dış Cephe ve Cam Temizliği

Dış cephe ve cam temizliği zaman içerisinde dışarıda bulunan etmenler nedeni ile bina üzerinde biriken kirler için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bazı araçlar ve temizlik malzemeleri kullanılarak temizlenmelidir. Dış cephe birçok neden ile temizlik gerektirebilmektedir.

Ankara Dış Cephe ve Cam Temizliği

Her türlü kirden oluşan dış cephe temizliği gereksinimi Şan Temizlik Ankara tarafından uzman ekipler ve özel temizlik malzemeleri ile yapılmaktadır. Dış cephe ve cam temizliği 3 farklı kritere göre yapılmaktadır. Kriterlerden ilki dış cephede bulunan kirin duvarlarda ve camlarda ne kadar uzun süredir bulunduğudur. Kirin uzun süresidir. Kalması duvar ve camların temizlenmesinde gerekli materyallerin yoğunluğunu ve temizlik işleminin ne kadar süreceğini belirlemektedir. Kirin uzun süredir dış cephede olması temizlik işlemi zorlaştıran unsurlardan bir tanesidir.

Kriterlerden diğeri ise dış cephede bulunan kirin cinsine göre temizliğin yapılmasıdır. Binaların kirlenme nedenleri dışarıda bulunan etmenlerin parteküller halinde dış cephede birikmesidir. Çevre koşullarına göre kirlerin cinsi değişmektedir. Bu neden ile temizlik yapılmadan önce dış cephenin temizlik şirketi tarafından görülmesi gerekmektedir.

Ankara Şan Temizlik firması kir saptama ve keşif hizmetlerini sunmaktadır. Keşif yapıldıktan sonra bina temizliği için kullanılacak malzemeler ve diğer yardımcı materyaller belirlenerek kaliteli bir temizlik işlemi sunulabilmektedir. Kirlerin kısa sürede temizlenebilecek durumda olması işlemin fiyatında düşüş görülmesini sağlamaktadır. Bina üzerinde zor çıkabilecek olması işlemin süresini uzatmakta ve bu neden ile dış cephe ve cam temizliği hizmetinin maliyetini arttırmaktadır.

Dış cephe ve cam temizliğinde dikkat edilen son kriter dış cephenin kaplama malzemesidir. Dış cephede kir kazıma işlemi yapılırken işlemde kullanılacak temizlik malzemesini etkileyen dış cephe kaplamaları bulunmaktadır. Bunlar; granit, ahşap, alüminyum, gözenekli sıva, düz sıva ve dekoratif amaçlı nişli sıva olarak bilinmektedir. Kaplama malzemelerinin farklı olması nedeni temizlik sırasında kullanılacak malzemelerde çeşitlilik göstermektedir. Aynı zamanda girintili veya çıkıntılı dekoratif sıvalar temizlik sırasında kullanılacak yardımcı materyallerin çeşitliliğini belirlemektedir.

Dış cephe ve cam temizliği yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bir başka unsur ise binanın boyutudur. Boyutlara göre erişim ve ulaşım için kullanılacak aletin türü belirlenmektedir. Ankara Şan Temizlik şirketi tarafından genel olarak işlemi hızlandıran sepetli vinç kullanılmaktadır.


Ankara Temizlik: Dış Cephe ve Cam Temizliği


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği