ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Çıkarılabilir duş başlığı temizliği aslında oldukça kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Duş başlıklarının çoğu çıkarılabilir şekilde ayarlanmıştır. Duş başlığı sıkıca tutulup saat yönü tersinde çevirerek çıkarınız.

Duş başlığını sökemezseniz ayarlanabilir anahtar yardımıyla açabilirsiniz. Duş başlığının bağlantı kısmını çizmemek için bağlantı bölümünü bir bez ile sarın.  Derin bir kaba aynı ölçülerde sirke ve su ekleyip karışım hazırlayın. Duş başlığında fazla birikme varsa ve çok kirliyse sadece beyaz sirkeyle temizliğini yapabilirsiniz.

Duş başlığını kap içindeki sıvı karışıma atın ve birkaç saat bu şekilde bekletin. Birkaç saatin sonunda duş başlığını sıvı içerisinden çıkarınız. Bir fırça ile yüzeyi nazikçe fırçalayın.

Bütün pas ve kirlerin çıktığından emin olun. Paslanmış olan duş başlığının üzerinde bulunan püskürtme kanallarını kontrol edin. Eğer kanallar açılmamışsa küçük bir iğne yardımıyla açılmamış olan kanalları temizleyin. Bu temizlikten sonra duş başlığını bol su ile tekrar yıkayın.

Duş Başlığı Temizliği

 Eğer duş başlığınız çıkmıyorsa sirkeli su ile temizlemeniz mümkün. Duş başlığının sığabileceği büyüklükte sağlam bir plastik poşet bulun. Yine aynı oranda sirke ve su karışımı hazırlayıp, duş başlığını koyduğunuz poşete ekleyin. Plastik poşeti duş başlığının ön yüzeyi içinde kalacak şekilde ayarlayın ve yukarıya asın. Birkaç saat bekledikten sonra poşetten çıkarıp fırçayla fırçalayıp iğneyle tıkanıklığı açınız.

Duş başlığınız tamamen paslanmış ise sirke su karışımı etkili olmayabilir. Böyle durumlarda pas giderici malzemelerden alıp faydalanmanız daha etkili olacaktır. Bu işlemi yaparken mutlaka eldiven giyin ve bir maske takın. Pas tutmuş yüzeyler için kullanılan bu kimyasallar sağlığınız için tehlikelidir. Sonra başlığı yerinden çıkarıp kullanacağız malzemenin kullanma talimatlarına uyarak ürünü uygulayınız. Pas, ıslak ve nemli yüzeylerde hızla yayılır.

Filtre ve su hatları yüzeyinde başlayan pas, paslı duş başlığı oluşumunu hızlandırır. Bu yüzden eğer duş başlığınızda fazlaca pas bulunmaktaysa duş başlığını temizlemek yerine duşun gövdesini ve diğer bağlantı parçalarını da pas giderici ürünlerle temizleyin. Bütün temizlik işlemleri bittikten sonra duş başlığını ve duşun tüm parçalarını bol su ile yıkayarak üzerinde bulunan kimyasallardan arındırmayı unutmayın. Bu arındırma sağlığınız için önemli bir işlemdir.


Ankara Temizlik: Paslanmış Duş Başlığı Temizliği


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği