ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Pas Lekesi Temizleme Yolları

Pas Lekesi Temizleme Yolları

Su veya aşırı derecede güneş etkisi ile karşılaşan metalik eşyalar ve ev eşyaları gibi alanlarda pas lekesi çok sık görülen lekeler arasında yer alır. Ayrıca bu tip eşyalarda pas lekelerini çıkarmak için çok zorlu işlemler yapılması da gereklidir.

Ancak bazı önemli püf noktaları göz önünde bulundurulduğunda, pas lekesi kolayca sökülebilir.

Ev aletleri üzerinde örneğin ütü gibi cihazlarda pas lekelerinden kurtulmak için pratik ve farklı yöntemler uygulanabilir.

Ütü üzerinde oluşan pas lekelerini gidermek için su haznesi içerisine biraz beyaz sirke koyulabilir. Su ve sirke içerisinde bulunurken, ütüyü çalıştırmanız ve bu sayede deliklerden akan suyu temizleyerek pas lekelerini sökmeniz yeterli olacaktır.

Eski tipte üretilmiş bulaşık makineleri gibi sistemlerde de pas lekelerine karşı limon tuzu ile yıkama gerçekleştirmek lekelerin sökülmesini sağlayabilir. Ancak bu yıkama işlemi makine boş iken yapılmalıdır.

Banyo ve Lavabo Gibi Alanlarda Pas Lekesi Çıkartma

Banyo ve tuvalet gibi alanlarda özellikle fayans, lavabo ve batarya gibi noktalar üzerinde pas lekeleri oluşabilir. Birçok kişi tarafından bu lekeler çok yorucu ve kirli sonuçlar oluşturan lekeler olarak görülmektedir.

Temizlik noktasında da çoğu kişi asitli temizleyiciler kullanmayı tercih etmektedir. Ancak bu pas lekelerinin çözülmesi için en pratik ve hızlı yöntem limon suyudur.

Çünkü limon içerisinde bulundurduğu sitrik asit sayesinde pas lekeleri üzerinde yumuşatma ve sonrasında temizleme oluşturur. Limon suyu çok yoğun pas lekeleri üzerinde bazen işe yaramayabileceği için diş macunu bir fırçayla uygulanarak, fayans ve lavabolarda tekrar pas lekesi olmayan bir kullanım elde edilebilir.

Kumaşlarda Pas Lekesini Temizlemek

Kumaş ve elbiseler üzerinde oluşan pas lekelerinde de hızlı bir şekilde müdahale edebilirsiniz. Kumaşlara bulaşan pas lekelerini sökebilmek için yine limon veya beyaz sirke kullanabilirsiniz.

Kullanılmayan bir havlu veya kumaş üzerine örtülen elbise üzerinde sirke veya limon suyu kullanıldığında pas lekesinin rengi açılacaktır. Bu renk açma işlemini gerçekleştirirken de lekenin çok daha fazla dağılmamasına özen göstermeniz gerekir.

Ardından temiz bir bez veya bir sünger ile limon uyguladığınız bu alanı hafifçe silmeniz ve sonrasında güneş altında kıyafeti kurutmanız gerekir. Ardından derinlemesine bir şekilde çözülmesi için çamaşır makinesinde normal bir yıkama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


Ankara Temizlik: Pas Lekesi Temizleme Yolları


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği