ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Ülkemizde oldukça önemli bir yere sahip olan çay, kendini özgü demlemesi ve incele belli çay bardakları ile içimizi ısıtan yegane içecekler arasında yer almaktadır. Sabah, gün içi veya akşamları bir halk kültürüne dönüşen çay, demliklerin yanı sıra semaver gibi farklı malzemeler kullanılarak da yapılmaktadır.

Her 100 insandan 96’sının çay tükettiği ülkemizde, bu ürün farklı amaçlar altında da kullanılabilmektedir. Kahvaltıların vazgeçilmezi olan çay, sadece içilmesinin yanı sıra temizlik alanında da yararlanabilirsiniz. Özellikle siyah çayın tüketildiği ülkemizde, ev ortamında yer alan parke temizliklerini de çay ile yapabilirsiniz.

Daha parlak ve daha yeni bir parke elde etmenize yardımcı olan çay, mikrobiyal büyümeyi de engellemektedir.

Estetik etkilerinin yanı sıra hijyenik açıdan da kullanımı yaygın olan çay ile parke temizliğinde, ilk olarak parkelerimizi güzel bir şekilde süpürmemiz gerekiyor. Gerek toz, gerekse içecek veya yemek artığı gibi birçok farklı etken sonucunda kirlenebilen parkeler, eskimesi ve yıpranması durumunda evinizin imajını zedelemektedir.

Çay ile Temizlik

Belirli aralıklarla yapabileceğiniz parke temizliklerinde, kimyasal maddelerin yanı sıra doğal yollarla da temizlik yapılabilmektedir. Sert ve kısa süreli temizlikler sonucunda yıpranan, şişen ve çizilen parkeleri, kuru paspas veya sadece süpürerek temizlemeniz durumunda ömrünü uzatabilirsiniz. Parkelerinizin temizliğini yaparken çaydan yararlanmak için, ilk olarak bir çaydanlık veya tencere içerisinde 5 litre su kaynatmanız gerekmektedir. Daha sonra bu sıcak suyun içerisinde 8 adet kadar barda poşet çayı eklemeli ve karışımın demlenmesini beklemelisiniz. 10 ila 15 dakika içerisinde demlenen bu karışım, daha sonra 10 dakika kadar soğumaya bırakılmaktadır.

Soğuyan bu karışımızı bir temizlik bezi ile parke alanlarınızda temizlik amacıyla kullanabilirsiniz. Çok ıslak olmamasına özen göstereceğiniz bu bezler ile hafif bir şekilde parkelerinizi ovalayarak temizleyebilirsiniz. Renk eşitliklerini düzenleyen ve daha parlak parkelere sahip olmanıza yardımcı olan çay ile parkelerinizde oluşan mikropları da öldürebilirsiniz. Eğer ki bekleyecek kadar vaktiniz yok ve hızlı temizlik yapmanız gerekiyor ise, çayı demledikten sonra içerisinde azcık soğuk su ekleyebilirsiniz. 24 saat içerisinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu karışımda, 4-6 veya 10-12 poşet çayda kullanabilirsiniz.


Ankara Temizlik: Parke Temizliğini Çay ile Yapın


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği