ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Ofis Temizliği Uygulaması

Ofis Temizliği Uygulaması

Ev temizliği ile ofis temizliği asla aynı kefeye konmamalıdır. Ofis temizliği yaparken çok daha farklı temizlik uygulamalarına başvurmanız gerekmektedir.

Ofis için kullanacağınız temizlik malzemeleri bile evdekinden daha farklıdır. Bu yüzden ofisinizin yüzeyini iyi tanıyarak ona uygun malzemeler tercih etmelisiniz. Ayrıca ofiste yer alan, ayna, pano, masa, tablo gibi değişik eşyalara uygun temizlik bezleri tercih etmelisiniz.

Ofis Temizliği Uygulaması Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Çöp kovası ve küllüklerin temizlenmesi bazen gözden kaçan detaylardır. Ofisinizde her daim bulunması gereken temizlik malzemelerinden bir tanesi çöp poşetidir. Günlük olarak boşaltmanız gereken çöp kovasının temiz olmasına her zaman dikkat etmelisiniz.

Ayrıca küllüklerinizi temizlemek için illa küllüğün dolmasını beklemenize gerek yoktur. Kirli ve pis duran bir küllük sizin ofis ortamınızı bozacak bir detaydır. Ankara ofis temizliği ile bu sebepten dolayı küllüğünüzün ve çöp kovanızın temiz olmasına dikkat ederek kötü kokudan kaçınabilirsiniz.

Ofisinizdeki her eşyayı ayrı bir şekilde temizlemelisiniz. Duvarlarınızda yer alan panolar ve tabloların tozunun mutlaka düzenli olarak alınması gerekmektedir. Bilgisayarınızın özellikle klavye temizliğini mutlaka yapmalısınız.

Masanızdaki eşyaların düzenli ve temiz olması ofisinizin görüntüsüne ayrı bir hava katacaktır. Gereksiz ya da işi bitmiş olan eşyaları mutlaka ortadan kaldırmalısınız. Ofisinizde yer alan telefonunda temizliğine mutlaka dikkat etmelisiniz.

Kirli bir telefon siz ahizeyi kulağınıza ve ağzınıza yaklaştırdığınızda mikrop kapmanıza sebep olabilir. Bu yüzden temizlik yaparken telefonunuzu bozmayacak özel temizlik malzemeleri ile temizliğinizi yapmalısınız.

Ofislerde zeminler her zaman aynı malzemelerle kaplanmamaktadır. Ofisinizin yerine özel temizlik malzemeleri tercih etmelisiniz. Zemini silmeden önce mutlaka zeminin üzerindeki tozları almak için vakum gücü kuvvetli olan bir süpürge ile yerini temizlemelisiniz.

Ofis zemininizi özellikle yağmurlu günlerde mutlaka paspaslayarak temiz tutmalı ve mikropların üremesine engel olmalısınız.


Ankara Temizlik: Ofis Temizliği Uygulaması


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği