ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Özenle satın aldığınız bir gömlek veya elbise sizleri gündelik hayatta oldukça mutlu etmektedir. Zevklerinizi ve tarzlarınızı yansıtabileceğiniz bu kıyafetlerinize herhangi bir şey olması sizleri üzebilir ve gün içerisinde modunuzu düşürebilir. Her ne kadar bu giysilerinizi korumak istesiniz de, maalesef ki bu çoğunlukla mümkün olmuyor. Sizleri iyi hissettiren bu kıyafetlerinize istemeden de olsa zarar gelebiliyor ve giysileriniz lekelenebiliyor.

Birçok farklı nedenden kaynaklı olarak meydana gelen bu lekelenmeler arasında, inatçı ve çıkarması oldukça zor lekelerde yer almaktadır. Bu lekelerin en başında ise tartışmasız olarak mürekkep lekesi yer almaktadır.

Dolma kalem veya pilot kalemle sık haşır neşir olan insanlarda fazlaca görülen bu durum, çok beğendiğiniz hatta severek giydiğiniz elbiselerinize zarar verebilmektedir. Bu inatçı lekeler artık kolaylıkla ortadan kaldırılabilmektedir.

Evinizde bulunan ufak ve ucuz malzemeler ile ortadan kaldırabileceğiniz mürekkep lekelerinde, ilk olarak mürekkebin türüne dikkat etmeniz gerekmektedir. Kuru temizleme yardımıyla da temizleyebileceğiniz mürekkep lekeleri için,ilk olarak hızlı müdahale edilmesi gerekmektedir.

Mürekkep Lekelerine Veda Edin

Ev ortamında rahatlıkla bulabileceğiniz süt, elmas sirkesi ve bir kap yardımıyla inatçı mürekkep lekelerini ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için bir kap içerisinde 2 bardak süte bir bardak sirke eklemeli ve bu malzemeleri güzel bir şekilde karıştırmalısınız. Daha sonra leke bulunan kıyafet ve giysilerinize bu karışımı, mürekkep lekesinin tamamını alacak şekilde dökmeli ve birkaç saat beklemelisiniz. Bu sayede mürekkep lekeleriniz sihirli bir şekilde temizlenecektir. Eğer ki bu işlem sonrasında da hala leke gözüküyor ise, bu bölgeyi elinizde yıkamalı ve sirke ile süt karışımını gidermek için giysinizi yıkamalısınız.

Mürekkep lekesini temizlerken unutmamanız gereken en önemli şeylerden birisi, giysinizi sıcak suya koymamak olmalıdır. Lekeyi yaymamak amacıyla yapabileceğiniz bu işlem, mürekkebin kalıcı hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Hızlı bir şekilde müdahale etmeniz, lekeyi ortadan kaldırmanıza yardımcı olmaktadır. Kuru bir bez yardımı ile lekeyi temizledikten sonra hızlı bir şekilde sıvı çamaşır deterjanı ile giysiyi yıkayabilir ve en son olarak ılık su ile durulayabilirsiniz. Leke bu işlemler  sonrasında hala duruyor ise, bu işlemleri birkaç kez tekrarlamalısınız.


Ankara Temizlik: Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği