ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

Ev veya ofisleriniz de bulunan koltuklardan, tüm eşyalara oranla en çok kullanılan eşyalar diyebiliriz. Ve bu yoğun kullanım sonrası, koltuklarınızın ilk günkü gibi kalmaması gayet olağan bir ihtimal. Koltuklarda oluşmuş bakterileri ve lekeleri temizlemek ise kolay bir iş değil.

koltuk yıkama işlemi tek başınıza uğraştığınız da yorucu bir aktivite olmaktadır. Bu işlem Ankara temizlik şirketleri tarafından yapıldığında ise gayet basit ve kolay bir hal alıyor. Profesyoneller eşliğinde yıkanan koltuklarınız ilk günkü gibi tertemiz olmakla beraber, içerisinde bulunduğu odaya da çok hoş kokular yayıyor.

Özel Yıkama Teknikleri

Koltuğunuzun türüne ve durumuna bağlı olarak değişen yıkamanın en önemli unsuru koltukların rengidir diyebiliriz. Renklere özel yıkama teknikleri ile çalışan firmalar, yerinde koltuk yıkama işlemi ile kusursuz bir hizmet vermektedir. Yıkama işleminden önce ise koltuğunuzun içinde oluşabilecek herhangi bir sorundan dolayı tüm çıtçıtlar ve fermuarlar kapatılmaktadır.

Koltuk yüzeyindeki tozlar özel elektrikli süpürge ile alındıktan sonra, ağartıcı içermeyen deterjan ve su karışımı yıkanmaktadır. Hizmetin kusursuz olması için, yıkama esnasında en az seviyede su kullanılmaktadır. Fazlaca su kullanmak, koltuklarınızın geç kurumasına neden olabileceği gibi, işlemi de zorlaştırmaktadır.

Koltuğunuzun renklerinde herhangi bir değişiklik olmaması için, oluşabilecek tüm solma veya renk değişimi gibi durumlara karşı şirketler itina ile çalışmaktadırlar. Kısa bir süre içerisinde tertemiz hale gelen koltuklarınız az su ile de yıkanmış olsa bir süre nemli kalacaktır. Eğer koltuklarınızı kendi başınıza yıkamak istiyorsanız da yıkama işlemlerini koltuğun döşemesini zedelemeden yapmanız gerekmektedir.

Yıkama işleminde koltukların nemli olması belki de en önemli esastır. Çünkü eğer kuru bir koltuğa fırça darbeleri vurursanız, çok kolay bir şekilde yıpranacaktır. Temizlemek istersen koltuğunuzu deforme etmek istemiyorsanız, koltuğun nemli olmasına dikkat etmelisiniz.

Ankara temizlik şirketleri, koltuklarınızı yerinde yıkarken bu işlemi en kısa sürede yapmaktadır. Koltuklarınızda gözle göremediğiniz yerleri de yıkayan şirketler, temizlik esnasında koltuklarınıza hiçbir zarar gelmemesine özen gösterirler.

Koltuk kılıflarınıza temizlik işlemi uygulamak için kullanılacak su deterjan karışımına bir hayli dikkat etmek önemlidir. Bu hizmeti yapan şirketler, karışım tam olarak hazır olmadan temizlik işlemine başlamazlar. Yıpranabilir bir yapıya sahip olan kılıflar zarar görmesin diye en uygun karışımı hazırlayıp kusursuz temizlik için hizmet vermeye devam etmektedirler.


Ankara Temizlik: Koltuk Yıkama


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği