ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Kolay Toz Alma Teknikleri

Kolay Toz Alma Teknikleri

Evinizin temiz olmasını isteyip ama yapacak daha zevkli aktiviteler olduğu için toz almak zor geliyor ise toz almayı daha zevkli hale getirecek bir sürü yol bulunmaktadır. Toz alırken aynı zamanda egzersiz yaparak bu işi zevkli hale getirebilirsiniz. Toz alırken tüm evi dolaşıyor olabilirsiniz.

Telefonunuza indirebileceğiniz herhangi bir adım sayar veya hareket uygulaması, toz alırken ne kadar adım atıp ne kadar hareket ettiğinizi size gösterecektir. Böylelikle yaktığınız kaloriyi gördükten sonra motivasyonunuzu yükseltip toz alma eylemine sıkılmadan devam edebilirsiniz. Bu uygulamalarla yetinmek istemezseniz bir egzersiz hareketini toz alma hareketlerinize uygulayıp bu süreyi verimli hale getirebilirsiniz.

Toz Alma Teknikleri Nelerdir?

 Toz alma işiniz sona erdiğinde kendinize bir ödül verin. Bu bir film izleme, sevdiğiniz bir yemek, dostlarınızı eve davet etmek, sevdiğiniz bir tatlıyı yemek olabilir. Seçebileceğiniz ödül ve ödülün sınırları sonsuz.

Toz alırken konser vererek kendinizi şarkının ritmine kaptırabilir, yaptığınız temizliğin nasıl bittiğine şaşırıp kalabilirsiniz. Uzun zamandır dinlemek istediğiniz şarkıları veya müptelası olduğunuz şarkıları birer albüm oluşturup bu şarkılarla temizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Bunlara biraz dans ve şarkıya eşlik etmek sizi daha da keyiflendirecektir.

Dizi veya videoyu izlerken gözle devamlı takip etmek gerekmektedir. Fakat çok sevdiğiniz ya da daha önce seyretmiş olduğunuz bir dizi ya da filmi açabilir ve onlar devam ederken bir yandan dinleyip bir yandan toz alabilirsiniz. Gözle takip gerektirmeyen sesli youtube videoları bulup bunu daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Toz almanızı bir oyuna dönüştürün. Kendiniz, ev arkadaşlarınız ya da ailenizle bir temizlik oyunu geliştirebilirsiniz. Biraz hayal gücü ve yaratıcılıkla bir sürü oyun türetebilirsiniz. Örneğin, toz almanın zorluğuna göre puanlar verebilir, kim daha çok yer silmiş yarışı yapabilirsiniz. Bu oyunların sonunda en fazla yeri silen kişiye bir ödül verebilirsiniz. Bir süre sonra rekabete dönüşüp daha da keyifli olacaktır. Eğer tek başınıza temizlik yapıyorsanız bunu zamana karşı yapıp keyiflendirebilirsiniz.

Telefon görüşmelerinizi temizlik zamanına bırakarak sürenin nasıl akıp gittiğini anlamayacaksınız. Toz alırken uzun uzun konuşmayı sevdiğiniz bir dostunuzu veya ailenizden birini arayabilirsiniz. Bu konuşma hem size iyi hissettirecek hem de zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.


Ankara Temizlik: Kolay Toz Alma Teknikleri


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği