ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Klima Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Klima Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Çoğumuzun günlük temizlik sırasında aksattığı ve aklına gelmediği klima temizliği, sizlere daha ferah bir ortam vaat etmektedir. Gerek hava şartları gerekse uygun fiyatlı çeşitleri bulunmasından dolayı hemen hemen her evde bulunan klimaların, bakımı ve temizliği de oldukça önemlidir.

İş yerlerinde daha sık temizlense de, evlerde nadiren yapılan klima bakımlarını ihmal etmeyerek gerçekleştirmeye dikkat etmenizde fayda var.

Çoğu zaman klimaların, temizlikleri oldukça nadir bir şekilde yapılmaktadır. Evin içerisinin klima çalıştığı vakit kötü kokması veya klimada bir sorun çıkması durumunda akla gelen klima bakımları, cihazın çok kullanılmasına bağlı olarak değişmemektedir. Bir yıl içerisinde en az 2 defa klima bakımlarını yapmanız klimanızı çalıştırdığınızda daha sağlıklı bir ortama kavuşmanıza yardımcı olmaktadır.

Klima bakımlarını yapmanız durumunda cihazlarınız daha az enerji harcamakta ve buda sizlere daha uygun bir fatura yansıtmaktadır. İş veya ev ortamında klima dolayısıyla hasta olan birçok insan bulunmaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden birisi klima filtrelerinin belirli aralıklar ile temizlenmemesinden kaynaklanmaktadır. Klima temizliklerinin özellikle yaz ve kış ayları başlamadan önce yaptırılması daha uygundur.

Klima Hava Filtresi Nasıl Temizlenmelidir?

Klima bakımları insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bir yıl içerisinde en az 2 kez yaptırmanız gereken bu temizlik, bu işi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. Temizlik süresini ertelememek için yetkili servis ile anlaşabilirsiniz.

Profesyonel klima temizliklerinin yanı sıra klima kullanan kişilerinde kendilerinin yapmaları gereken bakımları bulunmaktadır. Bu bakımları ev ortamında rahatlıkla kendi başınıza gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bakımlar filtre temizliği olarak karşınıza çıkmaktadır. Klimanızın filtresinde biriken, bakteri, kir ve toz gibi maddelerin temizliğini yaparak hastalık yapmalarını önleyebilirsiniz.

Sizlere kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz hava filtresi bakımını anlatacağız. Ev ortamında filtre bakımı yaparken:

  • Su altında klimanızın hava filtrelerini durulayabilirsiniz.
  • İnce uçlu süpürge uçlarınızla temizlik yapabilirsiniz.
  • 50 derece üzerinden su ile yıkama yapmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.
  • Klimalarınızı filtrenizi takmadan çalıştırmamalısınız.
  • Çitilemen sadece durulayarak yapacağınız hava filtresi temizliğinde kurutma işlemlerini güneşte ve asarak yapmamalısınız.

Ankara Temizlik: Klima Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği