ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Kimyasal Olmadan Temizlik Mümkün mü?

Kimyasal Olmadan Temizlik Mümkün mü?

Temizlik nasıl yapılır sorusuna cevap aramadan, sadece sağlığa zarar vermeyen temizlik nasıl yapılır konusunu irdeleyeceğiz. Temizlik ayrı bir konudur, hijyen ayrı bir konu. Son mikrop ölünceye, son toz zerresi gözden kayboluncaya kadar kendinizi paralayarak temizlik yapmak için kimyasallara boğulmak akılcı bir çözüm değil.

Belki istediğiniz standartlarda bir hijyen elde edebilirsiniz; ama bu şekilde aynı zamanda sağlığınıza da zarar verebilirsiniz. Günümüz temizlik ürünlerinin hemen hepsinin içerisinde sağlımıza zararlı kimyasallar bulunuyor.

Tüm mikropları bertaraf etmenin de özellikle gelişim yaşındaki çocukların bağışıklık sistemi açısından uygun olmadığı da uzun zamandır uzmanlar tarafından dillendiriliyor. Hal böyle olunca, geriye değilse de öze dönüş yapılarak alternatif temizlik yöntemleri sıklıkla araştırılıyor. İşte sizin için derlediğimiz iki alternatif temizlik ürünü.

Ev Yapımı Yüzey Temizleyici Sıvı

Yağlı ve kirli yüzeyleri temizlemek için kıymetli vaktinizden tasarruf etmek adına içeriğini bilmediğiniz ağır kimyasal karışımları kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda, aşağıdaki malzemelerle kendi yüzey temizleyici sıvınızı yapabilirsiniz.

1- Yarım su bardağı sirke ya da limon suyu,

2- İki su bardağı dolusu su,

3- Koku vermek için isteğe bağlı olarak 5 (beş) – 10 (on) damla kadar uçucu yağ.

Karışımı hazırlamak için bir sprey şişesine ihtiyacımız var. Kullanılmış bir üründen kalan bir şişe de olabilir. Tüm malzemelerimizi bu sprey şişesine dolduruyor ve hafifçe karıştırıyoruz. İşlem bu kadar basit. Karışımı dilediğiniz yüzeye sıkarak silebilirsiniz. Tamamen doğal bir karışım olduğu için de durulama yapmanıza gerek kalmaz.

Evde Yüzey Temizleyici Krem Yapımı

Yağlı ocaklar, kirli lavabo ve küvetler, evyeler için evde tamamen doğal bir yüzey temizleyici krem yapmanız mümkün.

1- iki çorba kaşığı kokusuz Arap sabunu

2- Bir bardak karbonat

3- İsteğe bağlı olmak şartı ile 1 (bir) çorba kaşığı gliserin

4- Yine isteğe bağlı olarak koku ve aroma vermek üzere 10 (on) – 15 (on beş) damla kadar doğal uçucu yağ

Tüm malzemeleri bir kavanoz içerisine doldurun ve karıştırın. Hazırladığımız karışımı istediğiniz yüzeye tatbik ederken fırça ya da sünger kullanarak ovalayın. Ovalama işlemini bitirdikten sonra yüzeyleri durulayabilirsiniz.


Ankara Temizlik: Kimyasal Olmadan Temizlik Mümkün mü?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği