ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Hızlı Temizlik İçin Önemli İpuçları

Hızlı Temizlik İçin Önemli İpuçları

Çalışan insanlar için temizlik hafta sonu yapılan bir etkinlik olmakla birlikte çoğu zaman bir gün gibi bir süre ayrıldığı için hafta sonu tatilinin bütün keyfi kaçmaktadır. Bu nedenle haftalık olarak gerçekleştirilecek düzenli temizlikler için pratik temizlik imkanı sağlayacak bazı ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Düzenli ev temizliği gerçekleştirmek için uzun saatler harcamak yerine her zaman bir düzen belirleyebilirsiniz. Yaşamınıza endeksleyeceğiniz bu düzen sayesinde çekmece, salon ve oturma odası gibi alanları düzenli kullanım alanları haline getirmeniz önemlidir. Çünkü herhangi bir şey aradığınızda bulamayacağınız ve karışıklık nedeniyle stres oluşturacak ortamlar temizlik konusunda da sizin için daha uzun ve stresli bir süreye neden olur.

Ne Kadar Az Eşya O Kadar Az Temizlik

Evinizde sırf dekoratif açıdan veya keyif aldığınız için çok fazla eşya bulundurmak, gardıroplarda gereksiz giysiler bulundurmak, temizlik zamanlarında da çok daha fazla uğraş ortaya çıkarır. Bu nedenle gereğinden fazla eşyayı evden uzaklaştırmalı ve giyilmeyen elbiseler bir noktaya bağışlanmalıdır. Bu iş bazen çok zaman alabileceği için sadece temizlik gününde değil ara sıra bu noktalar ile ilgilenebilirsiniz.

Temizliği Hiçbir Zaman Ertelemeyin

Eğer ev halkı temizlik ve düzen sağlanması için her zaman geciken ve her şeyi tehir eden bir yapıya sahipse, temizlik her zaman daha uzun ve yorucu bir hal alacaktır. Bu konuda her zaman düzenli davranarak, okumuş kitapları kitaplığa, kirli çamaşırları çamaşır sepetine ve kirli bulaşıkları bulaşık makinesi içerisine düzenli şekilde yerleştirdiğinizde temizlik zamanları çok daha pratik bir hale gelecektir. Yani bir hafta sonu süreçte sadece birkaç saat içerisinde temizliği bitirebilir ve kendinize zaman ayırabilirsiniz.

Yapacağınız birkaç saatlik temizlik işlemleri için kullanacağınız temizlik aracı ve temizlik malzemelerine de özen göstermeniz gerekir.

Kullanacağınız elektrik süpürgesi, el süpürgesi, fırça, paspas gibi tüm malzemeleri kaliteli ve uzun ömürlü ürünler arasından seçmelisiniz.

Nitelikli temizlik ürünleri kullanılmadığında temizlik çok daha uzun bir süre alırken, daha fazla yorulmaya neden olacaktır. Örneğin, bulaşık yıkamak için kullandığınız deterjan ve sünger kaliteli olursa, işiniz daha kısa sürede tamamlanır.


Ankara Temizlik: Hızlı Temizlik İçin Önemli İpuçları


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği