ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Halıya Dökülen Boya Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıya Dökülen Boya Lekesi Nasıl Çıkar?

Halılarımız evlerimizdeki en önemli eşyalardan biridir. Evin şık görünmesini sağlayan en önemli parçalardandır. Bu öneminin yanında temizliği de bir o kadar zahmetli ve zordur. Halıya Dökülen Boya Lekesi Nasıl Çıkar? Boyalar bildiğimiz gibi kuru, su bazlı ve yağlı boya olarak üç gruba ayrılır.

Her boyanın da temizlenmesi için doğal olarak ayrı bir işlem gerekmektedir. Yağ bazlı çözeltiler yağlı boyaların çıkmasında işe yararken diğerleri için bu yöntem geçerli değildir.

Ankara temizlik şirketleri eşyalarınızı özenle temizler. Temizlik sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus halıyı yıpratmadan ve koruyarak uygun bir şekilde temizleyebilmektir. Su bazlı boyaları temizlemek için yine su bazlı ve deterjanlı yöntemler kullanılmalıdır.

Yağlı boyalardan kurtulmak için ise zeytinyağı gibi asidik çözeltiler kullanılmalıdır. Bu şekilde bazı durumlarda kimyasal maddelere ihtiyaç duymadan lekeleri kolayca çıkarmanız mümkün hale gelebilir.

Boya Lekelerine Etkili ve Güvenli Çözüm

Ankara temizlik halılarınızı koruyup yıpratmadan en etkili şekilde temizlenmesini sağlar. Kullandığımız ürünler hiçbir şekilde sağlığınıza zarar vermez.

İşlerinde uzman çalışan kadromuz ve teknolojik ekipmanlarımızla her türlü kir ve lekenin çıkarılmasında başarı sağlamaktayız. Eğer sulu boya gibi çıkması zahmetli olmayan bir leke ile karşı karşıya kaldıysanız bunu evinizdeki malzemelerle temizlemeniz mümkün.

2 fincan soğuk suya biraz bulaşık deterjanı ekleyip bu karışımı bir fırça yardımıyla lekenin üzerine uygularsanız sulu boyanın çıktığını görebilirsiniz.

Boya Lekelerine Kesin Çözüm

Halınıza ayakkabı boyası, pastel boya veya parmak boyası gibi yağlı bir boya döküldüğünde öncelikle boyanın fazlasını halınızdan uzaklaştırın.

Lekenin olduğu bölgeye pudra serpin. Daha sonrasında bu bölgeyi alkole batırılmış bir bezle silin ve daha sonra soğuk suyla yıkayın. Sulu boya lekelerinde de yine pudrayı kullanabilirsiniz. Lekenin olduğu bölgeye pudra döktükten sonra sabunlu suyla silin.

Ankara temizlik firmaları evinizi size tertemiz ve mis gibi kokularla teslim eder. Firmamız istenilen saatte evinize gelir ve derinlemesine temizlik sağlar. Kullandığımız güvenilir ürünler hiçbir şekilde size veya eşyalarınıza zarar vermez, korur ve yıpratmaz.


Ankara Temizlik: Halıya Dökülen Boya Lekesi Nasıl Çıkar?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği