ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Halı Yıkama Hizmeti

Halı Yıkama Hizmeti

Evlerimizde hem dekorasyon hem de kullanım açısından tercih edilen çok fazla eşya yoktur. Evlerdeki ve ofislerdeki eşyaların çoğu tek yönlüdür. Bazı eşyalar aksesuar yönü ile ön plana çıkar ve dekoratif anlamda bulunduğu yere güzel görüntüler katar.

Bazı eşyalar ise aksesuarlar kadar güzel bir görünüme sahip olmasalar da kullanışlılıkları açısından büyük fark yaratırlar. Fakat neredeyse her ev ve ofislerde bulunan halılar, bu iki özelliği de içinde bulunduran eşyalardandır. Dekoratif açıdan da iyi görüntüler vermektedir. Son derece kullanışlı ve uzun ömürlü olan halılar, her ev ve ofisin olmazsa olmazlarındandır.

Halıların temizliği en az görüntülerinin güzelliği kadar zordur. Sürekli olarak kullanılan ve bu kullanımların sonucunda da halılarda pek çok bakteri ve mikrop ile dolmaktadır. Ayrıca her ev temizlendiğinde ise yeterli temizlenemediğinden uzun süreler boyunca kirli kalabiliyorlar.

Eğer çalışan biriyseniz, halı temizlemek ile uğraşmak size çok zor geliyor olabilir. Tatil gününüzü halı temizliğine ayırmaktansa bu vakti kendinize ayırmak istiyor olabilirsiniz. Eğer böyle bir düşünceniz varsa, profesyonel bir yardım ile halı yıkama hizmeti alma şansına sahipsiniz.

Halı Yıkama Hizmeti İçin Nereden Yardım Alınmalıdır?

Şan Temizlik aracılığı ile halılarınızı özel makineler ile temizletebilir ve son derece hijyenik bir hale getirtebilirsiniz.

Halı yıkama hizmeti, profesyonel şirketler tarafından alınabilecek bir hizmet olsa da bu işlemi siz de gerçekleştirebilirsiniz. Halılarınızı kendiniz yıkayacaksanız, yıkama işlemine geçmeden önce halınızı süpürmenizi tavsiye ederiz. Eğer süpürmezseniz, görmediğiniz kir ve pisliklerin yıkama işlemi sırasında sizlere zorluk çıkardığını göreceksiniz.

Halının üzerinde yer alan yağlı bir leke varsa su ile karbonatı karıştırın. Elde edilen bu karışım ile o lekeyi bir süre ovalayın. Lekenin yok olduğunu göreceksiniz. Halı yıkamak için pek çok deterjan kullanabilecek olsanız da en iyi tercih Arap sabunu olacaktır. Arap sabunu iyi köpüren ve lekeleri daha çabuk çıkartan bir temizlik ürünüdür. Halı yıkarken tahta bir fırça tercih etmeniz gerekse de bu fırça eski olmamalıdır. Kıllarının da az da olsa yumuşak olması gerekmektedir.

Halınız saçaklı bir halıysa fırça yerine bulaşık süngeri kullanmalısınız. Daha rahat edeceğinizden emin olabilirsiniz. Yıkama işleminin ardından halıyı bol su ile durulamanız gerekmektedir. İyi durulamadığınız takdirde halının tüyleri çürüyebilir. Yıkama işleminin ardından halı, 4-5 gün boyunca kurutulacak alanda bekletilmelidir.


Ankara Temizlik: Halı Yıkama Hizmeti


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği