ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Halı Temizliğinin Önemi

Halı Temizliğinin Önemi

Evimizin her odasında kullandığımız halıların temizliği, özellikle sağlığımız açısından büyük bir öneme sahiptir. Özellikle tüylü halılarda tüylerin arasına birçok bakteri zaman içinde yerleşmektedir. Özellikle emekleme çağında bebeklerin olduğu evlerde, halı temizliğine çok daha özen gösterilmesi gerekmektedir.

Halıların temizlenmesinde kullanılacak temizlik malzemelerinin seçimi temizlik için olduğu kadar hijyenik açıdan da halıları mikrop ve bakterilerden arındıracak şekilde yapılmalıdır. Temizlik malzemelerinin seçimi ve halı temizliği, öncelikli olarak halılardaki mikrop ve bakterilerin yok edilmesine göre yapılmalıdır. Ayrıca tekrar bu bakterilerin halılara yerleşmesine engel olacak şekilde yapılması da oldukça önemlidir.

Halı temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da halıların cinsine ve yapısına uygun olarak temizlik işlemlerinin yapılmasıdır. Makine halıları ve el dokuma halılarının temizliği birbirinden çok farklıdır. Kullanılacak temizlik malzemelerin seçiminden suyun sıcaklığına kadar birçok faktör halıların temizliğinde en yüksek verimi almak adına öne taşımaktadır.

Şan Temizlik firması olarak; temizlik sektöründeki tecrübemiz ile gerek halılarda gerekse de diğer eşyalarınızda ve mekanlarınız da en uygun temizlik işlemlerinin yapılmasını sağlamaktayız. Doğru temizlik malzemelerinin seçimi, doğru yıkama işlemlerinin uygulanması ile halılarınız mikrop ve bakterilerden arınarak temizlenecektir. Aynı zamanda halılarınızın kullanım ömrü de bu sayede uzayacaktır.

Halılar Nasıl ve Ne Kadar Sıklıkla Temizlenmelidir?

Halıların temizliğinin belirli ve düzenli aralıklarla yapılması da son derece önemlidir. Halı büyüklüğüne ve halının yapısına göre değişen sürelerde halılar yıkanmalı ve temizlenmelidir. Halı temizliğinin sağlık açısından önemi oldukça büyüktür.

Kullanımla birlikte halılara yerleşen bakteri ve mikroplar, çocuklar başta olmak üzere hane halkının sağlığında sorunlara da neden olabilmektedir. Özellikle alerjik hastalıkları olan kişiler için halı seçimi önemli olduğu kadar, halıların temizlenmesi de aynı şekilde öneme sahiptir.

Halıları klasik temizlik malzemeleri ile temizlemek yerine, halıların cinsine uygun ve halı temizliği için özel olarak üretilmiş temizlik malzemeleri seçilmelidir. Halı etiketlerinde yazan temizlik şartlarına dikkat edilmesi, halılarınızın kullanım ömürlerini de uzatmanızı sağlayacaktır.

Gerek görsellik gerek temizlik gerekse de hijyenik açıdan halı temizliği önem taşımaktadır. Uygun temizlik malzemeleri ve belirli aralıklarla halı temizliğinin yapılması hem sağlığınızı koruyacak hem de halılarınızı daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.


Ankara Temizlik: Halı Temizliğinin Önemi


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği