ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Evinizde Lavabo Açıcı Yapabilirsiniz!

Evinizde Lavabo Açıcı Yapabilirsiniz!

Özellikle mutfak lavabolarınızda karşınıza çıkan tıkanıklıklar, bunun yanında sizlere kötü koku sorunu da yaşatmaktadır. Yemek artıkları, yağ, çay posası, meyve çamuru, küçük sebze ve meyve parçaları gibi birçok farklı sebeple tıkanabilen lavabo giderleri, zamanla sertleşmekte ve katman halini almaktadır. Mutfak giderinizin tamamen tıkanmaması için bazı önlemler alabilirsiniz. Mutfak giderlerinde ince deliği bulunan süzgeç kullanabilir, gidere yemek kalıntısı gitmesini önleyebilirsiniz. Bazen borunun eğimli olmamasından dolayı da tıkanabilen giderlerinizi lavabo açıcı ve pompa yardımı ile sizlerde açabilirsiniz.

Eğer lavabo açıcı kullanmak istemiyor ve kimyasaldan uzak duruyor iseniz, evinizde lavabo açıcı yapabilirsiniz. Tamamen kendi imkânlarınız ile yapabileceğiniz bu karışım ile gider tıkanıklıklarınızın önüne geçebilirsiniz. En fazla lavaboya dökülen yağ nedeni ile karşınıza çıkan bu sorun, giderin sertleşmesine neden olmaktadır. Zamanla yapışkan bir hale gelen bu atık maddeler birikmekte ve zorlu tıkanıklara sebep olmaktadır.

Ev Ortamında Lavabo Açmak İçin Kullanılan Yöntemler?

Doğal olarak kimyasal madde kullanmadan tıkanan lavabolarınızı açabilir ve giderden gelen kokuların önüne geçebilirsiniz. En yaygın olarak pompa kullanarak hafif tıkanıklıklarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle lastik pompalar bu konuda daha fazla vakumlama özelliği göstermektedir. Giderin tam üstüne ortalayacak şekilde pompayı yerleştirmeli ve ileri-geri yaparak tıkanıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Lavabo açıcı olarak kullanılan kimyasal maddeler ciğerlerinize zarar vermesinin yanı sıra tesisata da zarar vermektedir.

Bu nedenle ev ortamında yapabileceğiniz lavabo açıcılar ile giderlerinizi temizleyebilir ve tıkanıklıkları açabilirsiniz. Farklı yöntemler üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gider temizlemek için,  kombine olarak bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bu karışımda bir bardak sirke, çamaşır sodası ya da karbonat ve kaynar su kullanmanız yeterlidir.

Kendi imkânlarınızla ev ortamında yapabileceğiniz lavabo açıcılar ile giderlerinizi açabilir, kötü kokuları ortadan kaldırabilirsiniz. İlk olarak temizlik öncesinde lavabolarınızın içerisinde bulunan suyu boşaltmanız gerekmektedir. Ev ortamında yapabileceğiniz karışımlarda, toz karbonatı lavabo deliğine dökmeli ve bir süre sonra sirke ilave etmelisiniz. En son bir süre daha bekleyerek sıcak su dökmeli ve lavabo tıkanıklarınızı ortadan kaldırmalısınız.


Ankara Temizlik: Evinizde Lavabo Açıcı Yapabilirsiniz!


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği