ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Dışarıdan gelen tozlar en fazla birinci veya zemin katta yaşayan insanların sorunudur. Bu tozlanmalar için alınacak iki üç yöntem hayatınızı kolaylaştırmaktadır. Camlara takılabilen sinekliklerle aşırı tozlanmalara engel olabilirsiniz.  Sıkı dokumalı sineklikler, tozun biraz olsun evinize ulaşmasını engelleyecektir, tozlanan sineklikleri yıkayabilir veya değiştirebilirsiniz.

Bant aracılığıyla yapıştırılan bu sineklikleri kapı gibi alanlarda kullanamayacağınızdan ötürü geniş metal sineklikler veya devamlı kullandığınız alanlara tül takarak önlem alabilirsiniz. Evinizde balkonunuzda ve cam önlerinizdeki panjurları devamlı temizleyerek dışarıdan gelen tozu azaltıp evin sürekli tozlanmasına engel olabilirsiniz.

Temizlikte ev süpürmeye daha fazla zaman ayırmanız önerilmektedir. Çünkü ne kadar fazla temizlik yaparsanız toz oluşumu o kadar fazla indirgeyebilirsiniz. Yarım saatten az olmamalıdır. Evinizi süpürdüğünüz zamanlarda kapı arkalarına, koltuk arkalarına ayrıca önem vermelidir. İyi bir ev süpürme işlemi ile evin tozlanması %20 azalacaktır. Elektrikli süpürgenizi su veya hepa filtreli seçerseniz makinenin topladığı tozun ortalığa dağılmasını engelleyebilirsiniz.

Toz kaynaklarını azaltmak için yatak altları ve halı altlarını süpürmek bunu azaltacaktır. Sağlık önlemleri arasında sıklıkla evi havalandırmak vardır. Özellikle bahar vakitlerinde evin ısınmasında kullandığımız peteklerin içini temizleyerek tozların fazlasıyla bulunduğu alanlardan kurtulabilirsiniz. Peteklerden çıkan toz sizi bir hayli şaşırtacaktır.

Tozlardan Kurtulma Yöntemleri

Evinizdeki tozların büyük çoğunluğu tekstil ürünlerinde bulunmaktadır. Perdeler, nevresimler ve giysiler uzunca süre temizlenmediğinde toz yuvasına dönüşür. Bu tür ürünleri yüksek ısıya dayanıklı olanlardan seçerek çamaşır makinesinde 60 santigrat derecede yıkadığınızda tozlar yok olur. Daha düşük sıcaklıklar maalesef toz üzerinde etkili değildir. Koltuk, yatak ve yastık gibi fazla toz bulunduran alanları belli sürelerde profesyonel makinelerle yıkatmalısınız.

Kumaş kaplı her mobilyaya 3 ayda bir olmak üzere akar yok edici temizlik malzemeleri ile temizlenmelidir. Ayna ve camlarda olan sürekli tozlardan rahatsızsanız, toz tutmama özelliği olan silikon bazlı cam silme ürünlerinden kullanarak bu alanlardaki sürekli tozlu görüntüyü ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu silikon bazlı temizlik ürünlerini mobilya, sehpa, parke ve masalarınızda kullanabilirsiniz. Diğer temizlik ürünlerinden de faydalanarak evlerinizi tozdan arındırabilir, yeni oluşan akarlara karşı bu alanlarda önlem alabilirsiniz.


Ankara Temizlik: Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği