ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Ev Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ev Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ev temizliği kadınların en çok dikkat ettiği konulardan birisi olmaktadır. Ev temizliğinde Ankara temizlik şirketleri de son dönemlerde sayıca artış göstermiştir. Buna bağlı olarak temizlik hizmeti istenebilmektedir. Öncelikle ev temizliğinde dikkat edilmesi gereken nokta odaların bölüm bölüm temizlenmesi olacaktır. Bir odadan diğer bir odaya geçmek ve o odayı temizlemeye çalışmak zaman kaybı yaratacaktır. Üstelik bununla birlikte kirlerin diğer odaya taşınmasına sebep olacaktır.

Öncelikle her zaman önerilen, temizliğin mutfak bölümünden başlamasıdır. Mutfak en çok emek isteyen bölümdür. Özellikle aspiratör gibi kısımlarda oluşan yağ lekelerinin temizlenmesi temizliğin büyük bir oranda tamamlanmasını sağlar. Bunun yanı sıra mutfak dolaplarının da yine ilaçlı sularla temizlenmesi gerekmektedir. Mutfak dolaplarına sıçrayan yağların yağ temizleyici yerine kremsi maddelerle temizlenmesi dolapların zarar görmesini engelleyecektir. Aynı şekilde mutfakta bulunan lavabonun da çamaşır suyu ile iyi bir şekilde dezenfekte edilmesi gerekir.

Mutfakta yer alan fayans gibi bölümleri yağlardan arındırılması ve ara kısımlarında bulunan lekelerin giderilmesi gerekmektedir. Ayrıca büyük bir temizlik isteniyorsa mutfak dolaplarının içleri de temizlenmeli ve temiz bir şekilde düzenli olarak bakliyat gibi ürünler yerleştirilmelidir.

Ev temizliğinde dikkat edilmesi gereken asıl noktalardan birisi duvarların silinmesi olacaktır. Duvarların silinmesi evin büyük bir oranda temiz gözükmesini sağlayacak ve kirlerin de yayılmasını engelleyecektir. Bunun yanı sıra cam temizliğinde dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Özellikle pervazları zarar görmemesi için kimyasal madde kullanılması önerilmemektedir. Ayrıca evde bulunan kaloriferlerde duru bir su ile temizlenmeli lekeleri varsa beyaz kremlerle ovulmalıdır.

Ankara Çayyolu Ev Temizliği Konusunda Hizmet Veren Firmalar

Çok fazla sert yapıda olan temizlik maddelerinin kullanılması önerilmemektedir. Böylece kaloriferlerin doğal rengi olan beyazın da korunması sağlanır. Ayrıca eğer istenirse temizlik şirketleri Ankara Çayyolu bölümünde yer alan temizlik şirketlerinden de yardım alınabilmektedir.

Kimi zaman pek fazla dikkat edilmeyen durumlardan birisi olan priz temizliğinin de elektrik çarpmalarına karşı dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerekecektir. Öncelikle bezin kesinlikle ıslak olmaması ve prizin içerisinde yer alan yuvalara değmeden temizlenmesi gerekir. Böylece oldukça çabuk kirlenen yerlerden birisi olan prizlerin de iyi bir şekilde temizliği yapılacak ve kirlerin yayılması engellenmiş olacaktır.


Ankara Temizlik: Ev Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği