ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Ev Temizliği Yaparken Nakitten ve Vakitten Kazandıracak Öneriler

Ev Temizliği Yaparken Nakitten ve Vakitten Kazandıracak Öneriler

Temizlik yaparken geçen çoğu vakte israf gözüyle bakan hanımlar arasında, en hanımları veya çalışan kadınlar yer almaktadır. Özellikle çalışan kadınların haftanın tek izin günlerinde yaptığı bu aktivite, kendilerine vakit ayırmalarına engel olmaktadır.

Evin bütün pisliğinin tek bir günde temizlenecek olması ve bu işlemin uzun sürmeli, eziyet haline gelebilmektedir. Eğer bu sorundan yıldıysanız bazı pratik püf noktalar ile temizlik sürelerinizi kısaltabilir ve kendinize ayıracak zaman yaratabilirsiniz. Bunun için temizliği tek bir güne bırakmamalı ve gün içerisinde de olsa 15-20 dakikalık vakitlerde ev temizliği yapmalısınız.

Eve ayırdığınız sürenin önüne geçebilmek için yapabileceğiniz en büyük etkenlerde birisi evinizin düzenli ve tertipli olmasından geçmektedir. Dağınık olmayan evde temizlik süreleri ve temizliğe harcanan nakit azalmaktadır. Bunun yanı sıra temizlik ürünlerinizin kaliteli ve etkili olmasına dikkat etmeli, ayrıca evinizde fazlalık olarak bulunan eşyaları ortadan kaldırmalısınız. İşinizi ertelemeden vaktinde yaptığınız sürece, kısa süre içerisinde ev temizliğinizi halledebilir ve kendinize bir nebze de olsa ayıracak zaman bulabilirsiniz.

Ev Temizliğinde Püf Noktalar

Ev temizliği yaparken kitaplıklarınızı temizlemekten yorulduysanız, bunun için kitaplarınızı rafa sıfır olacak yani boşluk kalmayacak şekilde dizmeyi deneyin. Böylelikle raf aralarında kalan alanları temizleme derdinden kurtulabilirsiniz.

Mutfak temizliklerinde bulaşık yıkadıktan sonra bunları kurutmak için tek tek uğraşmamalısınız. Bu size zaman kaybettirmenin yanı sıra işinizi de uzatmaktadır. Bulaşıklarının hepsini tek bir seferde kurutmaya özen göstermelisiniz.

Hafta sonlarında yapmış olduğunuz temizliklerinizde evin bütün kısımlarını silmek ve süpürmek sizlere ekstra zaman kaybettirmektedir. Bunun yerine ev içerisinde en çok kullanmış olduğunuz bölgeleri temizleyebilir ve daha az yorularak temizliği tamamlayabilirsiniz.

Hafta içerisinde veya gün içerisinde kullanmış olduğunuz kıyafetlerinizi yıkamayla uğraşmak istemiyorsanız, giysilerinizi tek seferde değil, iki defa giydikten sonra yıkamaya özen göstermelisiniz. Bu sizlere vakit ve nakit kazandıracaktır.

Yıkamış olduğunuz kıyafetleri asarken, silkerek asmanız durumunda ütü süresini azaltabilir ve daha az kırışıklık olmasına yardım edebilirsiniz. Ayrıca mutfak eşyaları arasında yer alan fırın temizliğinde de alüminyum folyo ile katman yaparak temizlik yapabilir, bu sayede temizlik sürenizi kısaltabilirsiniz.


Ankara Temizlik: Ev Temizliği Yaparken Nakitten ve Vakitten Kazandıracak Öneriler


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği