ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

En Hızlı Duşakabin Temizliği

En Hızlı Duşakabin Temizliği

Temiz ve ferah bir banyo elde edebilmek için banyodaki her alanı doğru bir şekilde temizlemeniz gerekir. Örneğin banyoda en çok dinlenen ve sürekli bir şekilde temizlik ihtiyacı bulunan parçalardan birisi duşakabin kısmıdır. Her zaman nemli bir ortam oluşturan ve hava akımının yetersiz olduğu banyo gibi alanlarda duş teknesi üzerinde birçok leke oluşur. Hatta bu lekeler duş teknesi, cam, kabin, musluk ve fayans gibi her noktada tortu ya da küf gibi görüntüler oluşturur.

Banyoda temiz ve pırıl pırıl bir duş teknesi ve duşakabin kullanmak, banyo kullanımını da daha huzurlu bir hale getirir. Bu nedenle banyoda duşakabin temizliği gerçekleştirmek için birçok farklı kimyasal kullanmak yerine doğal yöntemler kullanabilirsiniz.

Duşakabin temizliği gerçekleştirirken kullanabileceğiniz en doğal malzemelerden birisi sirkedir. Sirke doğal yapısı sayesinde duşakabin kısmında cam, plastik ve metal kısımların hepsinde temizlik oluşturabilir. Özellikle bu noktalarda pas lekeleri ve kireç oluşumları üzerinde sirke hızlı bir görüntüyle temizlik sağlar. Temizlik gerçekleştirirken mikroorganizmaların öldürülmesi ve sabun şampuan kalıntılarının yok edilmesi de sağlanabilir.

Sayılan tüm bu istenmeyen durumlara karşı sirke kullanımı çok pratik şekilde gerçekleştirilebilir. Öncelikle bir miktar saf sirke içine karbonat karıştırılması ve ardından bu macun kıvamında karışımın bir sünger ya da fırça yardımıyla temizlik istenen noktalara sürülmesi ve sonrasında bol su ile durulama yapılması yeterli olacaktır.

Banyo Ve Duşa Kabinlerde Küf Temizliği

Banyolarda fayans, duşakabin ve musluk gibi alanlarda küf en çok görülen kirli etmenlerden birisidir. Her zaman nemli bir ortamda olduğu için oluşan bu küfler kolay bir şekilde doğal malzemeler ile temizlenebilir. Bu noktada piyasada satılan küf temizleme kimyasalları kullanılabilir. Bu malzemeler ile ovalama ardından duruma sağlanabilir.

Doğal malzemeler ise küf temizliğinde kullanılmak istendiğinde sirke, amonyak ve soda birbirine karıştırılarak bir deterjan elde edilebilir. Bu doğal deterjan bir sünger yardımıyla küf lekeleri üzerine uygulandığında, bol su ile durulayarak temizlik sağlanabilir. Ancak bu noktada eldiven kullanılmalıdır.

Duş ortamında sürekli bir temizlik elde edebilmek için batarya, duş başlığı ve boruların da sürekli olarak temiz tutulması ve su giderinin özenli bir şekilde her zaman temizlenmesi önemlidir.


Ankara Temizlik: En Hızlı Duşakabin Temizliği


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği