ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

En Etkili Leke Çıkartma Yöntemi Nedir?

En Etkili Leke Çıkartma Yöntemi Nedir?

Herkes aldığı kıyafetlerin ya da kumaşların değer kaybetmemesini, aynı ilk alındığı gün gibi kalmasını ister. Böyle kalınması için en çok korkulan şey de lekelerin kalıcı etki bırakmasıdır. Ancak ne yazık ki insanın başına her şey gelebiliyor ve bazı inatçı lekeler de mevcut. İşte bu tür lekeleri çıkartmak için de haliyle en etkili leke çıkartma yöntemi nedir tarzında araştırmalara girilebiliyor.

Lekeleri Çıkartmak İçin Hangi Yöntem Kullanılır?

Öncelikli olarak çimen lekesinden başlanacak olunursa, bu çimen lekesinin ne kadar başa bela bir durum olduğu ortadadır. Çimen lekesinden kurtulmak için de önemli bir formül bulunmaktadır. 1 litre su ile bir yemek kaşığı sulu amonyağın karıştırılması, bu lekenin çıkartılmasında en önemli formüldür. Ardından bu karışım lekeye sürülerek ve sünger ya da peçete gibi yumuşak bazlı materyaller ile silinerek lekeden kurtulmak mümkündür.

Mürekkep lekesi de yine ne yazık ki en çok sıkıntısı bulunan lekeler arasındadır. Bunun için de çözüm alkol de yatmaktadır. Pamuğa alkol dökülüp yavaş yavaş lekenin ovalanmasından sonra lekenin çıktığı görülebilir.

En etkili leke çıkartma yöntemi nedir sorusu özellikle bu mürekkep lekesi için soruluyorsa, kesinlikle saf alkolün denenmesi gerekmektedir. Yağ lekesi de başa bela lekeler arasındadır. Bunun için kumaşın üstündeki yağı emmesi amacıyla başta biraz tuz dökülmesi iyi olacaktır. Ardından da üzerine 2-3 kat peçete örtülmesi ve ardından leke çıkana kadar ütülenmesi gerekmektedir. Bu yöntem etkili olacaktır.

Özellikle kadınların başına gelen durumlardan bir tanesi de oje lekesidir. Ancak oje lekesi aslında düz mantık ile rahatlıkla çıkartılabilir. Dökülen yerin tersini çevirerek ve aseton dökülerek bu lekenin çıkartılması mümkündür.

Bazı zamanlarda parmak ya da belirli bölgeler kanayıp, gömleğe, tişörte işleyebiliyor. İşte kan lekesi de zorlu lekeler arasında bu nedenle yer almaktadır.

Kan lekesini çıkartmak için de lekeye amonyağı sulandırıp eklemek yeterli olacaktır. Bu şekilde leke üstünde 10 ile 15 dakika arasında bir bekletilme yapılması gerekmektedir. Eğer leke hala kalmış durumdaysa da sabunlu su ile yıkanması lekenin çıkması için yeterli olacaktır.


Ankara Temizlik: En Etkili Leke Çıkartma Yöntemi Nedir?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği