ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Elektronik Eşya Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Elektronik Eşya Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Evlerimiz ve ofislerimiz için en mühim olaylardan bir tanesi temizliktir denebilir. Evlerin rahatlığı ve ofislerin şıklığından önce temizliği düşünmek gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü temiz olmayan fakat rahat ve şık olan yaşam alanları sağlığınızı kötü yönde etkileyebilir.

Teknolojik aletler, özellikle teknolojinin de gelişmesi ile hem ev hem de ofislerde sayısı git gide artmaktadır. Üstelik temizlenmesi gereken eşyalar arasında ilk sırada yer almaktadır diyebiliriz. Çünkü televizyon, bilgisayar ve telefon gibi elektronik eşyalar ile sürekli iç içe bir durumdayız. Bu nedenle bakteriler ile yakınlaşma ihtimalimiz de bir hayli yüksek olmaktadır.

Peki elektronik eşya temizliği nasıl yapılmalı? Bu temizlik işlemi her temizlik eşyasında farklı yapılmaktadır. Belki de aynı olan tek kural temizlik esnasında kullandığınız suyun elektronik eşya ile birebir temas etmemesidir. Ettiği takdirde birçok sorun ile karşılaşma ihtimaliniz bulunmakta.

Eğer fırsatınız yoksa ve elektronik eşyaları temizlemekten çekiniyorsanız, Şan Temizlik’ten yardım isteyebilirsiniz. Ev veya ofisinizin her yerini hijyenik ve hızlı bir şekilde temizlemektedirler. Aynı zamanda tüm elektronik eşyalarınızı da usulüne uygun bir şekilde temiz bir hale getirmektedirler.

Elektronik Eşya Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Elektronik eşyaları kendiniz de temizlemek istiyor olabilirsiniz. Bu durumlarda dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var. Temizlemek istediğiniz elektronik aletiniz televizyonunuz ise, öncelikle televizyonunuzun fişini çekin ve tozlanmış televizyonunuzu temizlemeye başlayın.

Televizyonlar en çok tozlanan aletlerden biridir çünkü televizyon ekranının manyetiği bir mıknatıs gibi tozların üzerine çeker. Temizlik esnasında kaynamış ve soğumuş veya içme suyu kullanmaya önem gösterin. Temizlik esnasında pamukçuk bırakmayan bezleri tercih edin. Mikrofiber bezleri kullanabilirsiniz. Ekran ve kasayı sildikten sonra yine kuru bir mikrofiber bez ile televizyonunuzu kurulayın.

Telefonunuzu ise günlük olarak silmeniz faydanıza olacaktır. Elektronik eşya temizliği nasıl yapılmalı soruları genellikle telefonlar için sorulmaktadır. Gündelik olarak sirkeli su ile temas etmiş bir bez ile sildiğiniz telefonunuz hijyenik bir hal alacaktır. Suyu yine içme suyu veya kaynamış ve soğumuş su olarak tercih edin.

Bilgisayarınızı temizlerken ise öncelikle fişini çekin. Ardından yarım çay bardağı sirke ile 2 bardak suyu karıştırıp bu karışım ile bir bezi ıslatın. Suyu elektronik bölgeler ile temas ettirmemeye özen gösterin. Ardından ise bilgisayarınızı baştan aşağıya silin, temizlendiğini göreceksiniz.


Ankara Temizlik: Elektronik Eşya Temizliği Nasıl Yapılmalı?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği