ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Elde Bulaşık Yıkamayla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Elde Bulaşık Yıkamayla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Özellikle ev hanımlarının evlerinde bulaşık yıkamak amacıyla kullandıkları bulaşık makineleri, yıkama, istifleme ve kurulama sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Kadınların ağır yüklerini bir nebze azaltmak amacıyla kullanılan bu makinelerde, özel deterjanlar kullanılmakta ve bu deterjanlarda hijyenik bir temizlik sağlamaktadır. Elinizde bulaşık yıkamak kolay görünse de, hijyenik açıdan dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Bazı durumlarda stres atmanıza yarayan ya da sizleri çileden çıkaran bulaşıkları yıkarken, ilk olarak bu işten zevk almaya çalışmalısınız. Bu işi kolaylaştırmak için en önemli madde ise fazla bulaşık bırakmamaktadır. Biriken bulaşıklar hem gözünüzü korkutmakta hem de sizlere büyük zaman kaybettirmektedir. Ayrıca yıkaması da daha zor olan bu bulaşıklarda, öncelik olarak bulaşık makinesini tercih etmelisiniz.

Eğer bulaşık makineniz yoksa veya az bir bulaşık var ise eldiven takarak el sağlığınız korumaya özen gösterebilirsiniz. Bu tarz bulaşık eldivenlerini hemen hemen her markette rahatlıkla bulabilirsiniz. Bir diğer önemli madde ise kaliteli bir bulaşık deterjanı kullanmaktan geçmektedir. Kaliteli bir deterjan ile bulaşık lekelerini ve yağları daha kolay çıkarabilir ayrıca vakitten tasarruf edebilirsiniz.

Kirleri Çıkarmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer gıda artıkları bulunan veya yağ lekeleri fazla olan bulaşık birikintileriniz var ise bu durumda sıcak sudan faydalanabilirsiniz. Bulaşıklarınızı sıcak su dolu bir kaba veya içlerine sıcak su koyarak bir müddet bekletmeli, ardından ise bulaşık süngeri ile bu lekeleri ovalayarak geçirebilirsiniz.

Bulaşık yıkarken elinizdeki deterjanı ilk olarak en az kirliden en fazla kirliye doğru kullanmalısınız. Bu sayede hem daha hızlı bir temizlik yapabilir hem de bulaşık süngerinizi bilinçli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Eğer ki çizilme sorunu olan tencere veya tava yıkamak istiyorsanız, bu durumunda karbonat ve sirkeden faydalanabilirsiniz. Bunun için 1 bardak su, yarım su bardağı sirke ve iki yemek kaşığı karbonatı karıştırmalı ve bu karışımı tava veya tencerelerinize koyarak kaynatmalısınız.

Bunun sonucunda lekeleriniz kolaylıkla ortadan kalkacak ve sizleri büyük bir efor kaybından kurtaracaktır. Son olarak bulaşık sonrasında kullanmış olduğunuz sünger veya bezleri dezenfekte ederek bulaşık yıkama işlemini tamamlayabilirsiniz.


Ankara Temizlik: Elde Bulaşık Yıkamayla İlgili Bilmeniz Gerekenler


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği