ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Duvardaki Sigara İsi Nasıl Temizlenir?

Duvardaki Sigara İsi Nasıl Temizlenir?

Özellikle kış aylarında ev havalandırma süresinin kısalması ile sobalı ve yoğun sigara gibi is yaratan etkenlerin olması mümkündür. Hatta bu sebepten dolayı odaların duvarlarında sararmalar yaşanmaktadır. Bu istenmeyen is lekesini yok etmek için nemli bir bez ile silmek etkili olabilmektedir. Nitekim eğer ki silinmesinin ardından is devam ediyor ise yeniden aynı durum ile karşı karşıya kalınması anlamına gelinmektedir. Bu noktada iki farklı çözüm ile problemi ortadan kaldırabilmek mümkündür.

Buhar Makineleri ile Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?

Duvardaki sigara isi nasıl temizlenir dendiğinde kullanılabilecek birinci yöntem buharlı temizlik ile yapılacak duvar temizliğidir. Buhar makinesinin özellikle sentetik boya ile boyanmış altı duvarlarda oldukça etkili olduğu görülmektedir.

Buhar makineleri terleme yöntemi ile kiri anında söker. Ayrıca çekpas denilen yer kurulama da kullanılan temizlik materyali ile duvarları kurulamak duvarda kabaran is lekesini yok etmekte oldukça etkilidir. Bu yöntemin uzun sürede yapılması birçok kişi için yorucu olabilir. Üstelik vakit alan bir işlem olması nedeni ile köpüklü su ile silinmesi de yine tercih edilebilir.

İkinci yöntem olan duvar yıkama işlemi son dönemde oldukça popüler hale dönüşmüştür. Her ne kadar kulağa garip gelse de duvar yıkamak bir nevi evi badana yapmak ile eş değer temizliği ortaya çıkartmaktadır. Bu konuda ise profesyonel destek almak daha etkili olacaktır. Sadece sentetik boyalı duvarlar değil, aynı zamanda duvar kağıdındaki is lekelerinin temizliği için de bu yöntem kolaylıkla kullanılmaktadır.

Boya fırçasının köpüklü su ile ıslatılması ve kurulanması şeklinde uygulanan işlemin profesyonel olarak yapılmasının faydası duvarların aşırı ıslak kalmasını önlemektir. Aynı zamanda yer zeminin de uzun süre su ile temasının engellenmesi açısından önemlidir.

Temizlik şirketleri Ankara Çankaya bölgesinde bu konuda hizmet sağlayan birçok profesyonel temizlik firmasını bulabilmeniz mümkündür. Badana yaptırmak yerine bu işlemi tercih etmenin faydası daha ekonomik ve daha kısa sürede işlemin sağlanmasıdır. Ayrıca sentetik boyanın yaydığı koku yerine evinize mis gibi temizlik ürünlerinin koku yayması da diğer bir avantajlı yönüdür. Bu yöntemlerden birini tercih ederek en kolay duvardaki sigara dumanı lekelerini temizlemek mümkündür.


Ankara Temizlik: Duvardaki Sigara İsi Nasıl Temizlenir?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği