ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Duvar Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Duvar Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Bir evin veya iş yerinin içerisinde, temizlik dendiğinde akla gelen yüzeyler arasında genellikle duvarlar olmaz. Zemin, koltuk, halı gibi birçok yüzey sıklıkla temizlenirken, duvar temizliği arka plana atılır. Fakat çok sık olmasa da birkaç ayda bir duvarlarımızı en uygun şekilde temizlemeli ve dezenfekte etmeliyiz.

Eğer duvarlarınızda plastik boya varsa ve temizlemek istiyorsanız; ilk olarak odayı mümkün olduğunca boşaltıp, odanın tam ortasına içerisinde kaynar su olan bir kova bırakarak başlayabilirsiniz. Ardından pencereleri ve kapıları da kapatıp birkaç saat bekledikten sonra, kovadan yayılan buhar duvarlardaki kirleri yumuşatacaktır. Bu sayede, su ve deterjan karışımı ile sileceğiniz duvarlar kolaylıkla temizlenecek ve ilk günkü gibi olacaktır.

Eğer bu temizlik işleminden sonra duvarlarınız uzun süre temiz kalsın istiyorsanız, nişastalı su ile duvarları silmek en mantıklı fikir olacaktır. Yağlı veya su bazlı boyalı duvarlarınız varsa, işiniz daha kısa sürede bitecektir.

Duvarlarınızı temizleme işlemi için bol su ile yıkadıktan sonra, bir süre duvarların suyu az da olsa içine çekmesini beklemelisiniz. Ardından plastik boyalı duvarlarda olduğu gibi nişastalı veya deterjanlı su ile duvarlarınızı silebilir ve hijyene kavuşabilirsiniz.

Duvar Kâğıdı Olan Yerler Nasıl Temizlenmelidir?

Neredeyse her evin veya ofisin duvarında bulunan duvar kâğıtlarını ise daha sık bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Bunun sebebi ise, duvar kâğıtlarının duvarlara göre kirleri ve lekeleri çok daha belirgin bir halde bünyesinde bulundurması.

Ayda bir kez elektrik süpürgesi ile duvar kâğıtlarında oluşabilecek tozları alabilir veya ‘ağartıcı içermeyen’ bulaşık deterjanları yardımıyla duvar kâğıtlarınızı silebilirsiniz. Fakat bu işlemin püf noktası ise, duvar kâğıtlarını sildiğiniz bezin yumuşak bir dokusunun olmasıdır. Aksi takdirde, duvar kâğıtlarınıza zarar verebilirsiniz.

Tüm bu işlemler için Ankara temizlik firmaları profesyonel hizmetler vermektedir. Özellikle ofis ve şirketlerinizin duvarlarının kirliliğinden rahatsızsanız veya duvar kâğıtlarınızın üzerindeki lekelerden artık kurtulmak isteyebilirsiniz. İşte bu nokta da Ankara temizlik firmaları en hızlı ve en kolay şekilde sizi üst düzey hijyene kavuşturmaktadır.

Temizlik firmaları sadece duvarlardaki basit lekeleri ve kirlenmeleri değil, parmak izlerini dahi dikkate almaktadırlar. Sizler için en yüksek hijyen koşullarında yaşamanız için kaliteli bir hizmet sunmaktadırlar.


Ankara Temizlik: Duvar Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği