ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?

Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?

Duvar silmek yapılan ev temizliklerinde en zor olanlardandır. Ev yaşantısında duvarların çok sık kirlenmediği düşünülse de duvarlarda bir o kadar kirlenir. Özellikle evin içinde, odalarda sigara içiliyorsa sigara isinin duvarları sararttığı görülür.

Duvarları yılda iki kere silmek yeterli olacaktır. Duvarları düzenli olarak silmek, kalıcı lekelerin oluşumunu engeller. Temizliğe duvarlar süpürülerek başlanır. Duvar köşelerinde bulunan tozlar elektrik süpürgesiyle çekilir.

Plastik boya ve yağlı boyalı duvarı silmek: Plastik boyayla boyanmış duvarı silmek için, bir kova su hazırlanır. İçine bulaşık deterjanı sıkılarak silme mopu ile duvarlar silinir. Duvar silerken mop kullanmanız işinizi kolaylaştırarak uzanamadığınız köşelere bu sayede uzanmanızı sağlar.

Mop kullanmak yerine mikro fiber bir bezle deterjanlı su kullanarak da silinebilir. Ama silme işlemini mikro fiber bezle yapacaksanız bir sandalye ya da merdivenden, yetişemediğiniz köşeler için yardım almak gerekir. Duvar temizliği için buharlı temizlik yöntemini kullanmak isterseniz Ankara temizlik firmaları duvar silme işlemi için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Duvar kağıtlı duvarı silmek: Duvar kağıtları normal duvara göre daha çabuk kir tutar, duvar kağıdı temizliğini sık yapmak gerekir. Duvar kağıdını silmeden önce Duvarlarda olduğu gibi süpürgeyle tozu alınır, ardından silinir. Yılda iki kere silmek yeterliyken, duvar kâğıdını 3 ayda bir silmek gerekebilir. Ağartıcı içermeyen deterjan kullanmak önemlidir. Az miktarda deterjan sıkılan suyla duvar kâğıdı bastırmadan silinir.

Duvar Temizliğinin Püf Noktaları

Temizleyeceğiniz odanın hava almaması için pencereleri ve kapıyı kapatarak, odanın havayla temasını engelleyin. Odanın ortasına bir kova kaynatılmış suyu koyun. Odanın içinde bulunan su buharı odanın duvarlarını nemlendirerek, duvar temizliğini kolaylaştırır.

Mutfak duvarlarının temizliği diğer odalara göre daha zordur. Mutfak duvarlarında ki yağı izlerini çıkartmanın kolay yolu tuzlu sudur. Hazırlamış olduğunuz deterjanlı suyun içine bol miktar da tuz ekleyerek duvarları silin. Zor olan yağ izlerinin kolaylıkla çıktığını göreceksiniz.

Sildiğiniz duvarlar kuruduktan sonra nişastalı suyla ıslattığınız süngerle duvarları siliniz. Bu sayede daha sonra ki duvar temizliğiniz kolaylaşacaktır.

Duvarda ki parmak izlerini silmenin de kolay yolu vardır. Duvarda ki parmak izlerini ortadan kesilen patatesle ovun, ardından parafin sürdüğünüz bezle silin.


Ankara Temizlik: Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği