ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Doğru Televizyon Temizliği Nasıl Yapılır?

Doğru Televizyon Temizliği Nasıl Yapılır?

Televizyonlar evin en önemli beyaz eşyalarından biri olarak keyifli zaman geçirmek ve boş zamanları değerlendirmek için kullanılmaktadır. Kış mevsiminde çok fazla görülmese de yaz mevsiminde tozlanma ve açık hava nedeniyle televizyonlar üzerinde daha fazla kirlenme oluşabilir. Bu noktada televizyon temizliği gerçekleştirirken, bazı önemli noktalara dikkat etmek televizyonun arıza göstermeden rahatlıkla temizlenmesini sağlayacaktır.

Televizyonlarda temizlik gerçekleştirirken en önemli ayrıntılardan birisi kullanılan bez ürünüdür. Bu konuda mutlaka mikrofiber kalitede bez kullanımı sağlanmalıdır. Bu temizlik işlemini yaparken öncelikle televizyonu mutlak bir şekilde kapatmalı ve gerekirse kablosunu prizden çekmelisiniz. Çünkü televizyon açıkken yapılan silme işlemi, televizyonda piksellerin bozulmasına neden olabilir.

Pikselleri bozulan bir televizyon kullanılmaz hale geleceği için televizyon kapandıktan sonra mikrofiber bez ile hassas bir şekilde silerek temizlik yapabilirsiniz. Bu bez yerine gözlük temizleme bezi gibi malzemeler de kullanılabilir. Bez ile lekeleri çıkarmak için fazla bastırmadan kağıt havlu veya normal bezler kullanmadan titiz bir temizlik yapabilirsiniz.

Televizyon Temizliğinde Sirke ve Su

İlk defa uyguladığınız temizlik işlemlerinde mikrofiber bez kullanmanız gibi televizyon temizliği için aynı miktarda sirke ve su birleşimi ile temizlik sağlayabilirsiniz. Doğal bir deterjan oluşturan sirke çok ucuz bir malzeme olarak televizyon temizliğinde kullanılabilir. Sirkeli su hazırladıktan sonra mikro fiber bez fazla bastırmadan televizyon yavaşça silinebilir.

Bazı sert ve lekeli bölgelerde dairesel hareketlerle leke sökme işlemi gerçekleştirilerek, kalıcı zarar vermeden televizyon temizlenebilir. Ancak bir miktar masraf ile LCD ekran temizleyici malzemeleri temin edebilir ve temizlik sağlayabilirsiniz. Ancak asla televizyon temizliği gerçekleştirirken, amonyak ve etil alkol içerikleri bulunan kimyasallar kullanmamalısınız. Temizleyiciler ve sirke kullandıktan sonra kuru bir mikrofiber bez ile ekran kurulanmalıdır.

Ekrandaki Çiziklerden Kurtulabilirsiniz

Eğer televizyon üzerinde uzun yıllar kullanım sonrasında kılcal çizikler ve lekeler oluşmuş ise bu noktalardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Televizyonun garanti süresinin tamamlandığı ve tamamlanmadığı öğrenildikten sonra garantili televizyon teknik serviste tamir ettirebilir. Çünkü garantisi devam ederken kendiniz çizikleri temizlemeye kalkarsanız, garantiden çıkacaktır. Eğer garantisi bitmiş ise marketlerde satılan çizik tamir seti gibi ürünleri kullanarak, televizyon üzerindeki ekran çizgilerini ve kılcal çizgileri yok edebilirsiniz.


Ankara Temizlik: Doğru Televizyon Temizliği Nasıl Yapılır?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği