ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Detaylı Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Detaylı Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Mevsim geçişlerinde ya da özel dönemler için genel olarak kapsamlı ev temizliğini işlemlerini alışkanlık haline getirmeliyiz. Aksi durumda birçok kişinin eksik ya da yanlış bilgileri ile içinden çıkılmaz ve zahmetli bir hale dönüşmektedir.

Her evin temizlik işlemleri yorucu olabilir. Halbuki yöntemini ve sıralamasını bildiğiniz takdirde zevkli bir şekilde ve tüm detayları ile hijyenik bir duruma dönüşecektir.

Kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilecek detaylı ev temizliği adına yardımcı olacağı kanıtlanmış bilgileri sırası ile paylaşmak gerekirse;

  • Havalandırma işini sadece temizlik zamanında yapmamalıyız. Öncelikli olarak her gün hava sıcaklığı ne olursa olsun, evinizi mutlak suretle temiz hava sirkülasyonu için havalandırmak gereklidir.
  • Temizliğe başlarken, duvarlarınızı elden geçirin. Gerekiyorsa asılı olan tabloları ve saat gibi aksesuarları çıkartarak öncelikli olarak duvarlardaki lekeleri silmek evinizin temizliği için önemlidir. Bu anlamda da sirkeli su ile silinme işlemi duvardaki boyalara zarar vermeyecektir.
  • Evinizin genel itibariyle kokusu ve görüntüsünün en büyük parçası olan perdelerinizin ve beraberinde camlarınızın temizliğine geçebilirsiniz. Bu temizlik evinize ferah bir koku da getirecektir.
  • Duvar, perde ve cam temizliklerinin akabinde toz alınma işlemine başlamak mantıklı olacaktır. Aynı zamanda toz alırken evinizin dağınık ya da kalabalık eden objeleri de elden geçirerek evinizi toplamış olacaksınız.
  • Evinizde bulunan çarşafları değiştirmek toz alma işleminin öncesi ya da sonrasında gerçekleştirmeniz gereken bir kısımdır.
  • Genel olarak bütün ve kapsamlı bir ev temizliği söz konusu olduğu için; dolaplarınız ve çekmecelerinizi de elden geçirip gerek temizlik gerekse de düzenini sağlayabilirsiniz.
  • Banyo ve tuvalet temizliği ile devam ederek evin ıslak zeminine ait diğer kısmı olan mutfak bölümünden devam etmeniz uygun olacaktır.
  • Bütün bu işlemlerden sonrasında evinizin en son süpürme ve yüzeylerin silinmesi ile kapsamlı olarak ev temizliği işinizi sonlandırabilirsiniz.

Hangi Sıklıkla Detaylı Ev Temizliği Yapılmalı?

Günlük ev temizliği haricinde, ev temizliği detaylı ve belirttiğimiz unsurlarla gerçekleşmesi önemlidir. Bu denli kapsamlı bir temizliğin 15 gün aralıklarla tekrarlanması temiz bir yaşam alanı için gereklidir.

Ancak genel temizliğiniz içerisinde birçok detayı da ele alıyor olabilirsiniz. Mevsim geçişlerine dayalı olarak 3 aylık bir periyot size bu konuda yeterli gelecektir.


Ankara Temizlik: Detaylı Ev Temizliği Nasıl Yapılır?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği