ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Çöp Kutusundaki Kötü Koku Nasıl Giderilir?

Çöp Kutusundaki Kötü Koku Nasıl Giderilir?

Ev ortamında bulunan atıkları ve pislikleri attığımız çöp kovaları, bir zaman sonra kötü bir koku yaymaya başlamaktadır. Evin hemen hemen her bölümünde kullandığımız çöp kovaları arasında en fazla koku yayımı yapan mutfakta bulunan çöp kovalarıdır. Çocuk odası, banyo ve yatak odası gibi bölmelerde kullandığımız çöp kovaları, her ne kadar ağzı kapalı da olsa koku yaymaya devam etmektedir. İlerleyen seviyelerde bütün eve yayılan bu çöp kokuları, bir süre sonra böcek ve fare çekmeye de başlamaktadır.

Bazı önlemler ile ortadan kaldırabileceğimiz bu koku sorunu, hijyenik bir eve ulaşmanız için mutlak önem taşımaktadır.

Özellikle mutfaklarda yemek artıkları ve sebze ve meyve çöplerinin bozulması kaynaklı olarak meydana gelen bu kokular, çöp kutusunun belirli aralıklarla temizlenmesi sonrasında ortadan kalkmaktadır. Koku sorunu ile uğraşmamak için ilk olarak uzun süreli çöp bırakmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca çöp kovanızı belirli süre aralıklarında karbonat, çamaşır suyu ve bazı deterjanlar ile temizleyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Çöp Kokusu Nasıl Ortadan Kaldırılır?

Evinizin, özellikle mutfağınızın iyi kokmasını bazı önlemler alarak yapabilirsiniz. Öncelik olarak çöp kovasını açık alana (balkon) gibi bölmelere koyarak evinizin kokmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca mutfağa ait olan atıkları ayırmalı ve çöp poşetinizin ağzını sürekli olarak kapalı tutmalısınız. Bunların yanı sıra sağlam çöp poşetleri kullanmaya özen göstermeli ve çöplerinizde su birikimi oluşmamasına özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra karbonat, sirke, çamaşır suyu ve bitkisel yağlar ile çöp kovanızı temizleyerek de koku sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Karbonat ile temizlik yaparken, çöp kovanıza 1 paket kabartma tozu dökmeniz durumunda kötü kokuları ortadan kaldırabilirsiniz. Sirke ile temizlik yaparken ise 2 su bardağı su ve 1 çay bardağı şirketi çöp kovanıza ilave etmeli ve karıştırmalısınız. Bu işlemler sonrasında daha temiz bir çöp kovasına sahip olabilirsiniz.

Kimyasal olarak çamaşır suyu kullanarak da etkili bir temizlik yapabilirsiniz. Koku ve mikroba karşı oldukça etkili olan çamaşır suyunu koklamamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Sulandırarak kullanabileceğiniz çamaşır suyunu, bir miktar çöp kovasında bekletmeli ve iyice durulamasınız.


Ankara Temizlik: Çöp Kutusundaki Kötü Koku Nasıl Giderilir?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği