ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Çizilen Bardaklar Nasıl Yeni Gibi Gösterilebilir?

Çizilen Bardaklar Nasıl Yeni Gibi Gösterilebilir?

Bulaşık makinesinde veya elinizde yıkadığınız cam bardaklarınız bir süre sonra yıpranmakta ve çizilmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden birisi yemek artığı, toz deterjan kullanımı ve su sıcaklığı gibi faktörlerle değişim gösterebilmektedir.

Bu sorun yeni bardak alsanız da, farklı deterjanlar kullansanız da değişmemektedir. Neyse ki bu sorunu çözebileceğiniz basit ve maliyetsiz birkaç yöntem yer almaktadır.  Doğal yollarla oldukça kısa bir süre içerisinde çözülebilen çizilen bardaklarınızı, yemeklerde kullandığınız elma sirkesi ile daha yeni gösterebilirsiniz.

Bir ölçek kadar sirkeyi suya karıştırmalı ve bulaşıklarınızı bu su ile yıkamalısınız. İsterseniz cam bardaklarınızı bu su içerisinde bir saat kadar bekletmeli ve adından yumuşak bez yardımı ile ovalamalı ve lekeleri ortadan kaldırmalısınız. Eğer bu işlem sonrasında bardaklarınızda sirke kokusu kalsın istemiyorsanız hassas deterjanlar yardımı ile bir kez daha yıkayabilir ve bardaklarınızı kullanabilirsiniz.

Çizilen Bardaklarda Tekrardan Matlaşma Görülür Mü?

Bulaşıklarınızın az veya çok olmasına göre yapabileceğiniz sirkeli su ile temizlik, az miktarda bardak var ise fazla kaçabilmektedir. Bu durumunda sadece bir beze sirke damlatarak tabak ve cam bardaklarınızı ovmak suretiyle temizleyebilirsiniz. İsterseniz elinizde isterseniz de bulaşık makinesinde temizleyebileceğiniz cam bardaklarınızı, daha temiz ve daha parlak bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Sirke dışında da cam bardaklarınızı parlatmak için doğal yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan birisi de incir yaprağıdır. Bulaşıklarınızı yaş incir yaprakları ile ovalayarak silerseniz, cam bardağınızın parlaklıklarını geri getirebilirsiniz. Eğer su çok kireçli ise diş macunu da kullanabilir, su ile durulayarak cam eşyalarını kullanabilirsiniz.

Bu işlemleri tamamlamanız sonrasında bardaklarınız eskiye nazaran çok daha parlak bir hale gelecektir. Fakat bu parlaklık kalıcı değildir. Eğer yeniden matlaşma sorunu yaşamak istemiyorsanız kireçsiz su ile yıkama yapmaya dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra bulaşık makinenizin kurutma özelliğine de baktırmanız gerekiyor. Bulaşık makinesinde deterjan gözüne sirke koyabilir ve kireç sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Belirli süre aralıklarında kireç sorununu ortadan kaldırmak için bulaşık makinesini temizlemeli ve kireç önleyici kullanmalısınız. Camları genel olarak elde yıkmaya da özen göstererek bu sorunu ortadan kaldırabilir, doğal yollarla daha parlak cam bardaklara ulaşabilirsiniz.


Ankara Temizlik: Çizilen Bardaklar Nasıl Yeni Gibi Gösterilebilir?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği