ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Bulaşık Makinesi Kullanımında Yapılan Hatalar

Bulaşık Makinesi Kullanımında Yapılan Hatalar

Özellikle 1990’lı yıllar sonrasında ülkemizde aktif bir şekilde kullanılmaya başlanılan bulaşık makinesi, mutfak beyaz eşyaları arasında yer almaktadır. Çeyizlerin ve evlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan bu ürün, su israfından kaçınmanıza ve bulaşıklarınızı kısa bir süre içerisinde tertemiz yıkamanıza yardımcı olmaktadır. Kalabalık bulaşıklarınızı vakit kaybetmeden yıkayabileceğiniz bu beyaz eşya, hem daha temiz yıkama hem de daha kısa sürede temizlik yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Birkaç farklı programdan oluşan bulaşık makinelerini kullanmadan önce mutlaka talimatları okumalı ve ona uygun olarak temizlik yapmalısınız. Her ürünün farklı raf grubuna konulabileceği bulaşık makinelerinde, en zor lekeleri dahi kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Bulaşık makinelerine ürün koymadan önce yıkama veya durulama işlemine gerek kalmadan temizlik yapabilir, bulaşık makinenize iyi bir bakım yaparak kullanım süresini uzatabilirsiniz. Genel bakım ve temizliklerine dikkat edebileceğiniz bulaşık makinesi kullanımında, genel olarak yapılan birkaç farklı hatalı kullanım yer almaktadır. Bu hatalı kullanımlar bulaşıklarınızın iyi yıkanmamasına hatta makinenizin bozulmasına neden olabilmektedir.

Hatalı Bulaşık makinesi Kullanımları

Bulaşık makinesi kullanırken yapılan en büyük hatalardan birisi kirli bulaşıkları uygun gözlere koymamak olarak karşınıza çıkmaktadır. Yanlış yerleşim hatası, bulaşıklarınızın iyi yıkanmamasına neden olmaktadır.

Bulaşıklarınızın tümünü tek bir seferde bulaşık makinesine doldurmak da kullanıl hataları arasında yer almaktadır. Tezgahınızın üzerinden yer alan bulaşıklarınızı, büyük parçalardan küçük parçalara göre bulaşık makinesine dizmeli ve kalan parçaları daha sonra yıkamalısınız.

Sık yapılan bulaşık makineleri hatalarından birisi de, kaşık çatal ve bıçakların eşleştirilmeden bulaşık makinesi sepetine konulmasıdır. Vakit kaybı yaratacak bu işlemi önleyerek sizlerde zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca kaşık, çatal ve bıçaklarınızı ters çevirerek yerleştirerek alandan da tasarruf edebilirsiniz.

Bulaşık makinesi hataları arasında yer alan su püskürtme kollarını hareketsiz hale getirme işlemi sonrasında, bulaşıklarınız temizlenmeden makine çıkmaktadır. Bunun için makine yerleşimi yaparken su püskürtme kollarının hareketini engellememeye özen göstermelisiniz.

Bulaşık makinelerinde yerleşim yaparken geniş yüzeyli mutfak gereçlerinizi, makinenin alt kısımlarına yerleştirmeye özen göstermeli ayrıca sivri ve keskin bıçaklarınızı da bulaşık makinesinde yıkamamaya dikkat etmelisiniz.


Ankara Temizlik: Bulaşık Makinesi Kullanımında Yapılan Hatalar


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği