ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Buharlı Temizlik

Buharlı Temizlik

Temizlik işlemleri, hiç şüphesiz ki en zor işlerden bir tanesidir. İnsanların kişiden kişiye değişen hijyen duyguları ne olursa olsun maksimum seviyededir. Bu nedenle şirketler, temizlik için gelişen teknolojilere ayak uydurarak, her geçen gün yeni bir temizlik ürününe ve ekipmanına yön vermektedir.

Buharlı Temizlik Nedir?

Henüz çoğu insan tarafından bilgi edinilmese bile en etkili ve kolay yöntemlerden birisi buharlı temizliktir.

Buharlı temizlik işlemleri yaklaşık olarak 150 – 160 derecelik yüksek sıcaklıkta püskürtülen sıcak su buharı ile yapılır. Özellikle yüksek hijyen duygusuna sahip kişiler adına memnuniyet ve tatmin ile gerçekleşen bir yöntemdir. Bu kapsamda boyut ve ekipmanlarına göre ev işleri için buharlı temizlik işlemleri gerçekleştirilir. Entüstriyel anlamda da çok daha yüksek buhar gücüne sahip makinelerle temizlik işlemleri gerçekleştiriliyor.

Buharlı temizlik, kimyasal ürün bulundurmadan yapılan saf su ile gerçekleşen bir yöntemdir. Bu nedenle kanserojen etkileri sıfıra indiren ve bakterilerin yüzde yüzüne yakın bir değerde ölümüne sebep olarak yok eden bir sistemdir.

Buharlı Temizlik Hijyenik mi?

Buharlı temizlik, bakterilerin dayanamayacağı kadar yüksek ısı ile buhar basıncı uyguladığı için son derece hijyenik bir yapıdadır.

Bu ısı ortalama 150 – 160 derece gibi bir değere ulaşır. Aynı zamanda da kalıtsallaşmış ve inatçı bir tür leke ya da kire de çözüm getirmektedir.

Var olan ekipmanların da desteği ile ulaşılması çok zor olan bölgelere kadar buhar gücünü ulaştıran sistemler mevcuttur. Bu sistemler ile beraber ıslak zemin, parke gibi alanların mükemmel hijyen içerisinde temizlikleri gerçekleşmektedir.

Buharlı temizliğin en büyük avantajlarından biri ise kesinlikle deterjan kullanımı gerçekleştirilmeden suyun yüksek ısı ve basınçlı buhar sistemi ile uygulanmasıdır. Bu sayede kanserojen etkilerden uzak ve temizlik sonrasında deterjan lekelerine maruz kalmadan pırıl pırıl bir görüntü olmaktadır. Böylece yüzde yüze yakın bir hijyen ile temizlik işlemleri gerçekleşmektedir.

Bu sebeplerden ötürü eski düzen elektrik süpürgeleri ve temizlik malzemeleri rafa kaldırılıp yerini buharlı temizlik alacaktır. Zamanla her bireyin ev temizliği için buharlı temizliği tercih etmeleri haklı ve mantıklı bir seçenek olacaktır.


Ankara Temizlik: Buharlı Temizlik


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği