ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Bina Temizliği Nasıl Yapılır?

Bina Temizliği Nasıl Yapılır?

Apartman ve bina temizliği, apartman ya da site yönetiminin görevleri arasında yer alır. Bunun sağlanması yönetmelik gereği bir zorunluluktur. Bu zorunluluğun sağlanması ve binanızın içerisinde yaşama dair daha sağlıklı bir hayatı paylaşmak için bireysel temizlik işleri yapılması gerekir. İşlerinde uzmanlaşmış profesyonel ekipler ile gerçekleştirilen temizlik işlemi çok daha uygun fiyatlarla ve de hijyenik olarak bilinçli gerçekleşmektedir.

Apartman temizliği için düzenli çalışmak adına anlaşacağınız temizlik firması öncesinde firmanın keşfi uygundur.

Keşif esnasında binanın iç yapısında bulunan zemin ve duvarlarının kaplamalarına ve de korkuluklarda kullanılan malzemeler belirlenmelidir. Bunlara karşılık da kullanılacak temizlik sarf malzemelerinin belirlenmesi adına bir form ile beraber hareket edilir.

İlgili form desteği ile günler belirlenir. Belirlenen günler dahilinde firma çalışanlarının gelerek apartmanın en üst katından başlayarak alt katlara doğru her nokta temizlenir.

Merdiven korkulukları ve varsa apartman boşluklarında yer alan pencere pvc doğramalar ile beraber, asansör içerisinin detaylı temizlik işlemleri sağlanır.

Binaya ait olarak varsa bahçe ve havuz temizliği de gerçekleşecekse bunlarla alakalı anlaşma esnasında bilgilendirilme yapılır. Ayrıca buraların temizlik işlemleri için de talepte bulunabilirsiniz.

Bu durumlar dahilinde ise bahçe ve havuz temizlikleri adına uzman olan ekip çalışanları yönlendirilir. Bahçe ve havuzun temizlik işlemi gerçekleşerek işlem tamamlanır.

Bina Temizliği Kaç Günde Bir Yapılmalıdır?

Bina temizliği adına anlaşılan firma ile görüşme sağlanarak belirli periyotlar dahilinde tekrarlanması istenerek düzenli işler adına iskonto sağlanabilir. Üstelik düzenli sabit kişiler tarafından temizlenen binaların çok daha çabuk ve hijyenik olacağı aşikardır.

İlgili bina içerisinde tekrarlanan temizlik ara zamanlarında gerçekleşebilecek tadilat ve benzeri işlemler muhakkak temizlik şirketine belirtilmelidir. Bu durum için oluşabilecek tadilat sonrasında ki atık ve kalıntılar için gerekirse tekrar keşif istenebilir. Apartman temizliği gerekli temizlik malzemelerinin anlık olarak periyotlarında değişiklik ve temizlik malzemeleri adına ek sarf malzeme temini istenebilir.

Ortalama bir binanın temizlik işlemlerinin tekrarı haftalık olması gereklidir. Ancak maksimum 15 günde bir olacak şekilde de apartmanınızın kullanımındaki duruma göre değerlendirme yapılabilir.


Ankara Temizlik: Bina Temizliği Nasıl Yapılır?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği