ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Bavul Temizliği Nasıl Gerçekleştirilir?

Bavul Temizliği Nasıl Gerçekleştirilir?

Uzun saatler boyunca kullanılan bavullar tekrar tekrar boşaltılıp doldurulurken ve yollarda sürüklenirken fark edilmese dahi yoğun bir kirlilik göstermeye başlayacaktır. Bu nedenle uzun yolculuklar sonrasında evinize döndüğünüzde, bavulları dolaba kaldırmadan önce iyi bir temizlikten geçirmek önemlidir.

Sırt çantası, el valizi veya tekerlekli bavul gibi tüm ürünler her yolculuk sonrasında eşyalarınızı taşıdığı ve açık alanda kaldığı için mutlaka temizlenmelidir. Özellikle üst kısımlarında bir koruyucu bulunmadığında veya düzenli temizlik yapılmadığında kaplama kısmında zarar oluşabilir. Tekerlekli bavullarda teker üzerine takılan kir ve çöpler sertleşir ve kullanımını zorlaştırarak, tekerlerin kırılmasına neden olabilir.

Sürekli şekilde sokakta kullanılan ve dış alanın kirini üzerinde biriktiren bavul, eve ulaştırıldığında birçok farklı mikroorganizma ve kir de eve ulaşır. Bu nedenle sağlığınızı korumak ve evinizde her zaman temiz eşyalar barındırabilmek için seyahatlerden döndüğünüzde, ilk iş olarak bavullarınızı süpürüp, temizleyip sonrasında kaldırmanız gerekir.

Bavul Temizliği Adımları Nelerdir?

Bavul temizliğine başlarken öncelikle içinde bulunan tüm eşyaları A’dan Z’ye boşaltmanız gerekir. Tamamen boşalmış bavulların cep ve astarlarını da kontrol ederek temizliğe hazır hale getirebilirsiniz.

Öncelikle elektrik süpürgesi kullanarak bavulun içinde toz, kırıntı ve çöpleri temizleyebilirsiniz. Bavul üzerinde bulunan cep ve fermuarlı kısımları sökerek, üzerinde yazan talimatlara uygun şekilde makine veya el ile yıkayabilirsiniz.

Bavulun iç kısmında veya dış kısmında oluşan lekeleri temizlemek amacıyla bir diş fırçası kullanımı tercih edebilirsiniz. Bir miktar sıcak su ve bir tatlı kaşığı karbonat birbirine karıştırılarak fırça sayesinde temizliği gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında kuru bir bez veya saç kurutma makinesi ile kurutma yapabilirsiniz.

Dış kısım temizliği öncesinde bavulu iyice havalandırmalı ve sonrasında nemli kalmaması için kurutmaya önem vermelisiniz. Bavulun üst kısmında bulunan sert kaplamalar ve deri kısımlar nemli bir bez ile silinebilir ve sonrasında temiz bir havluyla kurulanabilir.

Eğer deri kaplama bavul kullanıyorsanız, fazla su kullanmamalı ve kumaş kaplama kullanıyorsanız, sadece nemli bez ile silmelisiniz. Kumaş kaplama üzerinde zor temizlenecek maddeler için tüy toplama ruloları kullanabilirsiniz. Son aşamada bavulun tekerlek, fermuar, kulp gibi kısımlarını silerek temizleyebilir ve sonrasında kurutarak açık havada beklettiğiniz bavulu artık yerine kaldırabilirsiniz.


Ankara Temizlik: Bavul Temizliği Nasıl Gerçekleştirilir?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği