ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Bahar Temizliğine Nereden Başlamalı?

Bahar Temizliğine Nereden Başlamalı?

Soğuk kış aylarının sona ermesi itibariyle başlayan cıvıl cıvıl kuş sesleri, ağaç tomurcukları ve çiçekler, ilk baharın en güzel habercileri arasında yer almaktadır. Sıcakların başladığı bu süreçlerde evlerde de genel bir temizlik havası bürünmekte ve kış boyu meydana gelen ev yorgunluğu kendisini güzel bir temizliğe bırakmaktadır.

Genellikle yaz ve kış sonlarında yapılan bahar temizliği ile evinizin en ücra köşelerini temizleyebilir ve daha hijyenik bir eve sahip olabilirsiniz. Bahar temizliğinde gerek çalışan gerekse ev hanımlarının en büyük sorunlarından birisi nereden başlayacaklarını bilmemelidir. Eğer ki iyi bir temizlik ve zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız planlı bir şekilde temizlik yapmalısınız.

Bunun için ilk olarak evinizde bulunan eksik ve fazlalıkları analiz etmeli, bundan sonra ayrıntılı bir temizlik planı yapmalısınız. Evinizde kullanmadığınız veya ihtiyacınızın olmadığı fazlalık eşyaları bir köşeye kaldırabilir, daha sonra temizlik yapacağınız alanları bölge bölge temizlemelisiniz.

Bunun yanı sıra temizlik için sizlere yardımcı olacak malzemeleri de temin ederek vakitten tasarruf edebilir ve temizlik işlerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Temizlik Alanlarını Belirleyin

Bahar temizliği sırasında halı ve perdelerinizi ilk olarak yıkamalı ve bu malzemeleri yerlerinden kaldırdıktan sonra temizliğe başlamalısınız. Evinizde yıkanması gereken her eşyayı belirlemeli ve çamaşır makinesi yardımıyla bu eşyaları temizlemelisiniz. Bahar temizliği yaparken ilk olarak sizlere en fazla vakit kaybettirecek yeri tespit etmeli ve temizliğe oradan başlamalısınız.

Genel olarak salon veya mutfak olarak karşınıza çıkan bu odalardaki işleri kademe kademe tamamlayabilir, temizliğinizi tamamladığınız bölgelerin kapısını çekerek diğer odalara geçebilirsiniz.

Mutfak ve salon temizliği sonrasında ise çocuk odası ve yatak odası temizliklerine geçebilirsiniz. Bu odalarda ilk olarak kışlık elbiseleri dolaplarınızdan kaldırarak yazlık elbiselere geçiş yapmalı ve daha sonra dolapları iyice temizleyerek eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

Nevresim, tül ve perde sonrasında süpürme ve silme işlemlerini tamamlayabilir, evimizin son kısmı olan banyo ve tuvalet temizliklerine geçebilirsiniz. Bu alanlarda ise iyi bir temizlik için bazı temizlik ürünlerinden faydalanmalı ve bu ürünlere temas etmemeye özen göstermelisiniz.


Ankara Temizlik: Bahar Temizliğine Nereden Başlamalı?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği