ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

Avize Nasıl Temizlenir?

Avize Nasıl Temizlenir?

Avizeler, dekoratif olarak oldukça şık duran parçalardır. Günümüzde hiçbir evde avizesiz lamba göremeyiz, salon şık bir hava katan avizeler salonların olmazsa olmazlarındandır. Avizelerin kullanımı bu kadar genişken doğal olarak çok fazlada toz tutmaktadır. Tozlu bir avize, avizenin parlaklığını ve ihtişamını gölgelemektedir. Bu nedenle avizeleri de arada temizlemek gerekir.

Avize Temizliğinde En Kolay Yöntemler Nelerdir?

Avize temizlemenin en kolay yolu avizeler asılıyken temizlemektir. Avizeyi silmeden önce elektriği kesmek gerekir. Lambaların kapalı olması yeterli olmayıp, şalteri kapatmak önemlidir. Eğer avize asılıyken silinecekse, önlem açısından halının üzeri kirlenmemesi için avizenin altına bir çarşaf serilir. Merdivene çıkılarak sabunlu nemlendirilmiş bez ile avizenin dibinden başlanarak ampulle doğru her yeri silinir, ardından kuru bir bezle kurulanır.

Avize silinirken sirkeli su da tercih edilebilir. Sirke avizenin tozunu alarak ampulün parlamasını sağlar. Bunun için sprey şişenin içine sirkeli su boşaltılır. Bir merdiven yardımıyla avizeye uzanılır, avizenin ve ampulün her yerine sprey sıkılarak bezle silinir. Ayrıntılı temizlikte ev temizliği kapsamında Ankara Batıkent ev temizliği hizmeti alarak işleri kolaylaştırabilirsiniz.

Kristal taşlı avizeyi temizlemek: Salonda sigara içiliyorsa kristal avizenin taşlarına sararma olabilir bu da avizenin bütün havasını kaybetmesine neden olur. Kristal avize temizlemenin en kolay yolu asılıyken temizlemektir. Avizenin taşları çıkmıyorsa aynı şekilde sirkeli su sprey şişesine boşaltılır, avizenin taşlarına sıkılarak bezle silinir. Eğer avizenin taşları çıkıyorsa kristaller tek tek çıkarılır. Bir kovaya su doldurulur içine gazete kâğıdı atılır bu şekilde belli bir süre bekler. Sonra bu boşaltılarak yeni su hazırlanır. Tercihe göre içine karbonat, sirke koyulur, kristal taşlar sirkeli su dolu kovanın içinde 10 dakika bekletilir. Sonra taşlar durulanarak bezle kurulanır.

Lambaderi temizlemek: İlk olarak lambaderin fişi çekilir. Sonra nemli bir bezle ampul silinerek kurulanır. Ardından lambaderin şapkasına geçilir. Aynı şekilde nemli bir bezle şapka silinir eğer kumaş ise şapkayı çürüme yapmaması için, saç kurutma makinesiyle kurutmak gerekir. Son olarak lambader ayakları silinir, ayaklarının türüne göre deterjan kullanılabilir. Ahşap ayakları temizlerken ahşap temizleyici dökülen suya bir bez sokularak ayaklar silinir, ayakların şişme yapmaması için kurulamak gerekir.


Ankara Temizlik: Avize Nasıl Temizlenir?


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği