ankara-temizlik-sirketleri-telefon-numaraları
Ankara’nın en çok tercih edilen temizlik şirketi!

7 Adımda Banyo Temizliği

7 Adımda Banyo Temizliği

Banyo ve tuvalet gibi yerler mikrop barındıran bölgelerdir. Bundan dolayı banyonun ve tuvaletin her zaman temiz olması gerekir. Eğer banyoda duş perdesi kullanıyorsa duş perdesinin belli zamanlarda yıkanması önemli olacaktır. Banyo duvarlarında yer alan fayans gibi yerlerinde limon suyu ve sirke yardımı ile temizlenmesi sağlanabilir. Limon suyunun temizleyici özelliği kullanılarak spreyler içerisinde sirke ile karıştırarak güçlü bir kir çözücü özelliği halinde kullanılabilmektedir.

Fayansların temizlenmesi banyonun temizliği açısından büyük önem taşır. Eğer banyoda küvet varsa küvetinde iyi bir şekilde temizlenmesi gerekecektir. Sirke ve limon suyu ile karıştırılan çözücü aynı şekilde küvetin kenarlarında da uygulanabilir. Bunun yanı sıra banyoda yer alan lavabo içinde genellikle saç ya da tüyler ile birikebilir. Bunun için lavabo açıcı özelliklere sahip olan kimyasallar kullanmak gerekir. Böylece giderlerin iyi bir şekilde açılması sonrasında sorun yaşanmasını da engelleyecektir.

Temizlik Yapılırken Kimyasal Maddelerin Karışımına Dikkat

Lavabonun aynı şekilde farklı kimyasal maddeler ile ovulması gerekir. Birkaç kimyasal maddenin karıştırılması sağlık açısından büyük zarar teşkil edecektir. Banyo temizlemede bir diğer önemli olan unsur da klozetin temizliğidir.

Klozet temizliğinde genellikle çamaşır suyu önerilmektedir. Çamaşır suyu ve banyoda yer alan fırça yardımı ile kirlerin çözülmesi sağlanabilir. Klozetin üst kısmında yer alan şifon bölümü tozlanabilir. Bu tozlanan sifon bölümü de sünger yardımı ile temizlenebilecektir.

Banyo temizliği sırasında yerlerini temizlenmesi önerilir. Yine aynı şekilde biraz çamaşır suyu ile hijyen sağlanabilecektir. Banyoda yer alan ayna da iyi bir şekilde silinmelidir. Gazete yardımı ile kurulanması sağlanırsa daha kolay bir şekilde temizliği mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra banyoda yer alabilecek olan banyo paspasları da aylık olarak yıkanmalıdır. Banyo paspaslarının üstü süpürge ile temizlendikten sonra çamaşır makinesine atılabilir. Böylece daha kolay bir temizlik imkânına sahip olmak mümkündür.

Banyo temizliğine zaman bularak yapamayan kişiler için Ankara temizlik firmaları önerilmektedir. Ankara temizlik şirketleri profesyonel olan ekipleri sayesinde temizliğin daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmesine imkan tanır.

Ankara temizlik şirketlerinden birisiyle anlaşılmak istenirse internet yardımı ile bu temizlik firmaları hakkında bilgi sahibi olunabilir.


Ankara Temizlik: 7 Adımda Banyo Temizliği


Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Evin Daha Az Tozlanması İçin Neler Yapılmalı?

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Parke Temizliğini Çay ile Yapın

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği

Paslanmış Duş Başlığı Temizliği